Tag : настапи

Магазин Магазин слајдер Сцена

И покрај критиките, Жељко Јоксимовиќ ќе настапи на „Охридско лето“

Слободен печат
Српскиот кантавтор Жељко Јоксимовиќ на 7 август ќе настапи на „Охридско лето“ во Античкиот театар. На социјалните мрежи се појави документ со програмата на Фестивалот,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Шок за фановите: Јелена Карлеуша ги откажа сите настапи, а ова е причината! (ФОТО)

Васко Спасоски
Пејачката Јелена Карлеуша (41) ги откажа сите свои настапи заради порастот на бројот заболени од коронавирус. Пејачката ги извести своите следбеници за нејзината одлука преку...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Дани Димитровска: Аман отворете ги дискотеките, ги знаеме мерките ко оче наш! (ФОТО)

Васко Спасоски
Музичката индустрија како во светот, така и кај нас е можеби најпогодената гранка досега поради пандемијата од коронавирусот. По се изгледа тие што живеат од...
Еспресо Шоу биз

Празник за уши, но и очи: Погледнете ги девојките од бендот на Лозано (ФОТО)

Слободен печат
Популарниот пејач Влатко Лозаноски – Лозано во моментов е број еден на македонската сцена од сите можни аспекти. Ќе наведеме само неколку, бидејќи навистина ги...
Еспресо Шоу биз

„Не сум тешко болен“: Бора Чорба ги демантираше гласините дека му се ближи крајот!

Слободен печат
Бора Ѓорѓевиќ се огласи по информацијата дека боледува од рак на простата и дека наскоро ќе оди на лекување. Оваа вест ја пренесоа многу медиуми...
Некатегоризирано

Сара Јо по настапите во нашата земја: „Сакам што поскоро да се вратам во Македонија“ (ФОТО)

Слободен печат
Неодамна својот прв настап во земјава го имаше регионалната поп-ѕвезда Сара Јо, која освен што ја воодушеви публиката со изведбата на своите хитови, направи и...
Вести Македонија

Гитарските виртуози Тадиќ и Стефановски со свој настап на прославата на Илинден

Слободен печат
Прославата на Илинден со богата музичка програма, концерти на гитарските виртуози Влатко Стефановски и Мирослав Тадиќ, електро-акустичен настап на Џијан Емин со Филхармонија и џез...
Еспресо Шоу биз

Иако ги откажа сите настапи во Македонија, Тамара сепак ќе пее во Данска, Германија и Шпанија

Слободен печат
По скандалот со химната и јавното извинување Тамара ги откажа концертите во Охрид и Прилеп, но таа сепак ќе настапува низ Европа. Поради погрешното интонирање...