7 C
Скопје

ВИДЕО: Најубавиот гол, „цепелин“ на релација Кузмановски – Лазаров!

Ја остваривме целта со победата над Чиле и пласманот во вториот круг помеѓу 24 најдобри репрезентации на Светското првенство во Египет.

Македонскиот репрезентативец Кирил Лазаров со осум голови беше прв стрелец и веднаш после натпреварот беше прогласен за најдобар играч.

Токму пред самиот крај на средбата го имавме дефинитивно и најубавиот погодок, односно „цепелинот“ кој го реализираа Филип Кузмановски и Лазаров.

Воедно нашиот десен бек прослави два јубилеја, одигрувајќи го 40 натпревар на Мундијалите и со постигнати 300 голови на ваквите натпреварувања.

Како што е веќе познато во вториот круг ќе имаме уште три натпревари, против селекциите на Русија, Белорусија и Словенија.

СП: Целта е остварена, Македонија забележа победа против Чиле!

Прочитајте и...  173 санкционирани возачи во Скопје,28 за брзо возење, 20 за користење мобилен

Поврзани вести

ВИДЕО: „Два во еден“, Валенсија со пресврт на Местаља!

Слободен печат

ИФАБ: Промена на фудбалското правило за случајно играње со рака

Слободен печат

Скендеровски: Бодот против Србија е рамно на светско чудо!

Слободен печат

Официјално: Димитриоски не е повеќе тренер на Металург

Слободен печат

Пролет непријатно го изненади Металург во ракометниот плеј-оф

Слободен печат

Норвежаните ќе го бојкотираат Мундијалот во Катар!?

Слободен печат

Остави Коментар