24 C
Скопје

Tag : цепелин

Ракомет Спорт

ВИДЕО: Со чудесна акција во последната секунда Холандија славеше во Полска!

Слободен печат
Голем успех направи репрезентацијата на Холандија совладувајќи на гостувањето фаворизираната Полска со 26:27 во натпревар од четвртото коло во квалификациската група „5“ за пласман на...
Ракомет Спорт

ВИДЕО: Најубавиот гол, „цепелин“ на релација Кузмановски – Лазаров!

Слободен печат
Ја остваривме целта со победата над Чиле и пласманот во вториот круг помеѓу 24 најдобри репрезентации на Светското првенство во Египет. Македонскиот репрезентативец Кирил Лазаров...
Ракомет Спорт

ВИДЕО: „Цепелинот“ на Велковски и Мандалиниќ во Топ 5 голови на Лига Европа!

Слободен печат
По повеќе од осум месеци Еурофарм Пелистер одигра официјален натпревар и тоа во новоформираната Лига Европа. Во рамките на второто коло, избраниците на Жељко Бабиќ...
Кошарка Спорт

Ја освои и Франција, Димитријевиќ со „магичен“ момент во Еврокупот! (ВИДЕО)

Слободен печат
Во второто коло од натпреварите во Еврокупот, Хувентуд гостуваше во Франција, а противник им беше екипата на Бург. По израмнетото прво полувреме гостите од Бадалона...