ВИДЕО: „Цепелинот“ на Велковски и Мандалиниќ во Топ 5 голови на Лига Европа!

По повеќе од осум месеци Еурофарм Пелистер одигра официјален натпревар и тоа во новоформираната Лига Европа.

Во рамките на второто коло, избраниците на Жељко Бабиќ загубија од данскиот претставник ГОГ Гудме со 30:29 (14:14).

Натпреварот беше драматичен, ниту една екипа не се издвои на повеќе од три разлика, иако битолчани во финишот од средбата имаше предноста од 29:27, Данците направија пресврт и дојдоа до бодовите.

Токму тој последен 29 гол на Еурофарм Пелистер на овој меч беше и најубав во изборот на ЕХФ.

Поточно, се најде во Топ 5 голови на второто коло, Мартин Велковски убаво го пронајде Стипе Мандалиниќ кој го комплетираше прекрасниот „цепелин“.

Прочитајте и...  Лапорта е сериозен конкурент на Фонт за претседател на Барса, најавува две трансфер бомби

Поврзани вести

ВИДЕО: Реал продолжува да подарува бодови, овој пат Алавес ги однесе трите бода

Слободен печат

Познати платите на возачите во Ф1, Хамилтон заработил колку и 14 возачи заедно

Слободен печат

Изненадување: Србија поразена од репрезентација која 65 години не играла на Евробаскет, Русија ја прегази Естонија

Слободен печат

Брегалница: Насилството да се исфрли од фудбалот 

Слободен печат

ВИДЕО: Лидс и Алиоски го зедоа скалпот на Евертон

Слободен печат

ВИДЕО: Јувентус не може да победи без Роналдо, Интер убедлив против Сасуоло

Слободен печат

Остави Коментар

MacedonianAlbanian