13 C
Скопје

Tag : гог гудме

Ракомет Спорт

Мојсов: Покажавме дека сме тим кој може да смета на секој играч!

Слободен печат
Ракометарите на Еурофарм Пелистер ја продолжија одличната серија во второто по ранг натпреварување на ЕХФ, Европската лига и вечерва ја впишаа четвртата победа во низа....
Ракомет Спорт

Еурофарм Пелистер слави голема победа, совладан данскиот ГОГ Гудме

Слободен печат
Битолската екипа ја забележа и четвртата победа по ред во Лига Европа откако вечерва во салата „Боро Чурлевски“ триумфираше над ГОГ Гудме од Данска со...
Ракомет Спорт

Е. Пелистер брка реванш за несреќниот пораз од дуелот во Данска

Слободен печат
Екипата на Еурофарм Пелистер вечерва (20.45 ч.) ги продолжува настапите во Лигата на Европа и тоа против противник кој им е голем должник од првиот...
Ракомет Спорт

Периќ: Данскиот ГОГ Гудме игра поразличен ракомет од Татабања

Слободен печат
Со двете победи за два дена во Битола над унгарската Татабања, екипата на Еурофарм Пелистер направен значаен чекор за пласман во следната фаза во Лига...
Ракомет Спорт

Воглавно желбите се Кил, ПСЖ, Барса, но овој Данец сака да игра за Вардар!?

Слободен печат
Една интересна вест ни доаѓа од Данска во која се вели дека тамошна голема ракометна надеж има сон да игра на Балканот. Станува збор за...
Ракомет Спорт

ВИДЕО: „Цепелинот“ на Велковски и Мандалиниќ во Топ 5 голови на Лига Европа!

Слободен печат
По повеќе од осум месеци Еурофарм Пелистер одигра официјален натпревар и тоа во новоформираната Лига Европа. Во рамките на второто коло, избраниците на Жељко Бабиќ...
Спорт Фудбал

Финишот кобен за Еурофарм Пелистер

Слободен печат
Целиот натпревар мина во израмнета борба на Гудме и Е. Пелисатер кои не дозволија ниту еден тим да се „одлепи“ и имаа свои моменти во...
Ракомет Спорт

Лига Европа: Еурофарм Пелистер брка изненадување во Данска!

Слободен печат
Ниту една екипа не чекаше толку долго на рестартот на официјалните натпревари како Еурофарм Пелистер, по повеќе од осум месеци екипата на Жељко Бабиќ ќе...
Ракомет Спорт

Чаневски: Се подготвуваме, патуваме во Данска без ниту еден меч!

Слободен печат
Играчите предводени од тренерот на Жељко Бабиќ се мотивирани и подготвени за европското деби. Во вторник (27 октомври) со почеток од 18.45 часот во Данска...