16 C
Скопје

Tag : Филип Кузмановски

Ракомет Спорт

Велигденска честитка од ракометарите, победа над Швајцарија

Зоран Спасоски
Ракометната репрезентација на Македонија со победа ги заврши квалификациите за пласман на Европското првенство кое ќе се игра идната година. На големиот христијански празник ракометарите...
Ракомет Спорт

Кузмановски: Финците ни правеа проблеми, но имаме квалитет и одиме на победа!

Слободен печат
Најдобрата македонска репрезентација се подготвува за последните два натпревари од квалификациите за пласман на Европското првенство против Финска и Швајцарија. Против Финците ќе играме за...
Ракомет Спорт

Македонскиот репрезентативец Кузмановски позитивен на ковид-19

Слободен печат
Филип Кузмановски минатиот месец настапуваше со нашата најдобра селекција на Светското првенство во Египет.. Играчите веќе се фокусираат на вториот дел од сезоната, така и...
Ракомет Спорт

Ѓоргоноски: Кузмановски треба да биде идниот лидер на репрезентацијата по повлекувањето на Кире 

Слободен печат
Поранешниот македонски репрезентативец, Горан Ѓоргоноски, како гостин МРТВ, ја анализираше играта на Македонија на Светското првенство во Египет, но и зборување за иднината. Ракометарите денеска...
Ракомет Спорт

ВИДЕО: Најубавиот гол, „цепелин“ на релација Кузмановски – Лазаров!

Слободен печат
Ја остваривме целта со победата над Чиле и пласманот во вториот круг помеѓу 24 најдобри репрезентации на Светското првенство во Египет. Македонскиот репрезентативец Кирил Лазаров...
Ракомет Спорт

Кузмановски: Тешко е да се игра во услови на коронавирус

Слободен печат
Македонската ракометна репрезентација со убедлив пораз од 20:32 од Шведска ги започна настапите на Светското првенство во Египет. Од нашиот табор признаваат дека одиграле под...
Ракомет Спорт

Кузмановски втор стрелец против Кил во Бундеслигата

Слободен печат
Денеска во рамките од второто коло во најсилната германска лига составот на Хановер-Бургдорф загуби на гостувањето кај Кил со резултат 34:31, иако на паузата водеше...
Ракомет Спорт

Кузмановски прв стрелец против поранешниот европски шампион

Слободен печат
Хановер-Бургдорф во подготовките за новата сезона во пријателски натпревар го совлада Хамбург со конечен резултат 42:27. Тоа беше првиот меч за Хановер после пет месеци...
Ракомет Спорт

Крај и во Бундеслигата, Кил прогласен за шампион

Слободен печат
Челниците на еден од најсилните ракометни шампионати во светот денеска официјално соопштија дека сезоната 2019/2020 е завршена. Поради пандемијата на коронавирус донесена е одлука екипата...
Ракомет Спорт

Кузмановски потпиша за бундеслигашот Хановер (ФОТО)

Слободен печат
Поранешниот член на Металург и Еурофарм Пелистер, Филип Кузмановски одлучи да го напушти Магдебург, но ќе остане во најсилната германска ракометна лига. Нова шанса за...