• Филип Кузмановски

Официјално: Филип Кузмановски е нов ракометар на Вецлар

Како што и се најавуваше, тоа и се потврди, македонскиот репрезентативец Филип Кузмановски ги засили редовите на германскиот ракометен клуб Вецлар. Нашиот бек до сега ги бранеше боите на Хановер-Бургдорф, а сега ќе има нов предизвик во Вецлар кој сезонава се бори за опстанок во Бундес лигата. Кузмановски потпиша договор до крајот на оваа натпреварувачка …

Официјално: Филип Кузмановски е нов ракометар на Вецлар Read More »