Tag : кирил лазаров

Ракомет Спорт

ЛШ: Лазаров и Нант го покорија Кил, Манасков рутински со Загреб!

Слободен печат
Најдобриот македонски ракометар Кирил Лазаров двапати се запиша во листата на стрелците во гостинската победа на францускиот клуб Нант (27:35) денеска против Кил. Ова е...
Ракомет Спорт

ЛШ: Вардар 1961 стартува во Брест, македонски дуел Лазаров против Манасков

Слободен печат
Денеска со натпреварите Мешков Брест-Вардар 1961 и Целје-Алборг кои започнуваат од 18.45 часот стартува новата сезона во машката ракометна Лига на шампионите. Поради коронавирус и...
Ракомет Спорт

Лазаров: Веројатно ова ќе биде мојата последна сезона како ракометар! (ВИДЕО)

Слободен печат
Француската национална телевизија, „Франс 3″ го посети почетокот на подготовки во корона-кризата на францускиот вицешампион Нант и направи репортажа за нашиот Кирил Лазаров. Французите посебно...
Ракомет Спорт

ЕХФ ги потсети ракометните фанови на победничкиот гол на Лазаров! (ВИДЕО)

Слободен печат
Европската ракометна федерација објави три голови реализирани во последните секунди од натпреварите… ЕХФ ги потсети фановите на победничкиот погодок на Кирил Лазаров на Европското првенство...
Ракомет Спорт

Не е прифатено барањето на Еурофарм Пелистер да игра во ЛШ

Слободен печат
Еурофарм Пелистер во изминатиот период беше активен на ракометниот пазар ангажирајќи неколку сериозни имиња најавувајќи ги високите амбиции за следната сезона. После предвременото завршување на...
Ракомет Спорт

Откажан шестиот ракометен камп „Кирил Лазаров 7“

Слободен печат
Шестиот интернационален ракометен камп „Кирил Лазаров 7″ кој требаше да се одржи оваа година од 19 јуни до 1 јули се откажува. Причината е една...
Ракомет Спорт

„Дрим-тимот“ на Македонија од 2000 година: Борко, Лазаров, Мојсовски..(ФОТО)

Слободен печат
Данскиот ракометар Расмус Бојсен, активен играч на Елверум, го сподели неговиот „дрим-тимот“ на Македонија од 2000 година. Во изборот земени се во предвид влијанието во...
Вести Економија

Лазаров од „НИКОБ“: Кога ќе се отворат сите проекти меѓу Скопје и Софија, верувам дека никој нема да зборува за политика (ВИДЕО)

Слободен печат
Макотрпна и посветена работа е причината за признанието „Лидер на годината за Југоисточна Европа“, доделено на Фестивалот на кинематографиите на Југоисточна Европа во Париз, вели...
Ракомет Спорт

Му успеа со Португалија, но не и против новиот голман на Вардар! (ВИДЕО)

Слободен печат
Како што и се најавува, од следната сезона 2020/2021 Робин Кантегрел треба да ги брани боите на Вардар. Овој француски голман во составот на „црвено-црните“...
Ракомет Спорт

Одличниот Лазаров во најтесниот избор за гол на сезоната во Франција! (ВИДЕО)

Слободен печат
Како што е веќе познато, сезоната во најдобрата француска лига заврши предвремено поради пандемијата на коронавирус, ПСЖ беше прогласен за шампион. Нант на најдобриот македонски...