• чиле

ФИФА би можела да исфрли една репрезентација од Светското првенство

Конечниот список на учесници на Мундијалот во Катар сè уште не е познат, бидејќи се чекаат последните три селекции, една од европските и две од интерконтиненталните квалификации, но и пред тоа можно е да биде пречкртано едно име. Станува збор за репрезентацијата на Еквадор, имено Фудбалската федерација Чиле побара од светската фудбалска куќа (ФИФА) да …

ФИФА би можела да исфрли една репрезентација од Светското првенство Read More »