20.8 C
Скопје

ВИДЕО | Најкул баба на светот: Легендарната актерка во осмата деценија ништо не може да ја запре да ужива

Кејт Хадсон на Инстаграм објави видео во кое нејзината мајка Голди Хоун ја носи нејзината ќерка Рани Роуз на грбот.

Легендарната холивудска актерка Голди Хоун (75) е баба на шест внучиња, а најмалата внука Рани Роуз (2) и ја роди ќерката, познатата актерка Кејт Хадсон (41).

Со својата ќерка и малечката Рани Роуз, чиј татко е актерот Дени Фуџикава, за викенд тие уживаа во прошетката, а Кејт на Инстаграм сподели видео од разиграната баба и внуката.

„Силната Гого со 13 килограми љубов на грбот“, напиша Хадсон во описот на видеото во кое Голди енергично чекори и пее додека ја носи својата внука на грбот.

„Најкул баба“, „Голди е божица“, „Колку енергија има оваа жена!“, пишуваа под објавата воодушевените обожаватели на легендарната актерка која и на својот Инстаграм преку видеата како таа вежба докажува дека годините за неа се само бројка.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kate Hudson (@katehudson)

Поврзани вести

ФОТО: Дрејк сподели како ужива со својот син на „поинаква“ забава

Слободен Печат

Џорџ Клуни и колегите ќе отвараат филмско училиште со цел да го „размрдаат“ Холивуд

Слободен Печат

„34 години брачна идила“: Боба Живоиновиќ прозборе за бракот со Лепа Брена

Слободен Печат

Актерот Жарко Димоски ја промовираше новата песна „Танцувај со мене“ и неговата прва книга „Пеперутка“!

Слободен Печат

„Не попушта“: Принцот Чарлс нема намера да се сретне со Хари кога ќе пристигне во Лондон

Слободен Печат

Неготичанката Верица порачува: Немојте да го жалите моето дете со посебни потреби, за жалење се оние кои не ги прифаќаат овие деца, а со тоа ја пропуштаат и најчистата љубов!

Мими Стојановска

Остави Коментар