ВИДЕО | Најдобрите вежби за обликување и затегнување на стомакот: Потребни ви се само 12 минути дневно!

Фото: Профимедиа

Рамниот стомак е сон за секоја жена, а со овие едноставни вежби стомачните мускули се дефинираат многу лесно, но само доколку сте дисциплинирани секој ден…

Доколку не сте започнале, сега е вистинското време да започнете со подготовка за летната сезона. Со цел да „скокнете“ подготвени во омилените парчиња облека, овие вежби се полн погодок за тоа.

Се прават само 12 минути секој ден, а можете да ги изведувате и во својот дом. Дополнителна опрема не ви е потребна, потребна ви е добра волја, дисциплина и добра музика. Вежбите се прилагодени и за почетници, па нема да ви бидат тешки за изведување.

Со цел тие да бидат уште поефикасни, напрвин е неопходно да ја редуцирате и исхраната и да избирате поздрави намирници. Вежбите се совршени за обликување на мускулите, но кога станува збор за стомакот, исклучиво е важен и изборот на намирници.

Нема што да чекате, започнете уште денеска…

Видео на денот