• секој ден

ФОТО | Стајлинг кој никогаш не излегува од мода: Нема да погрешите дури и да го носите секој ден!

Овој стајлинг е за чиста десетка, барем така велат модните критичари… Постојат стајлинзи кои никогаш нема да излезат од мода и кои секогаш ќе бидат совршен избор. Токму таков е и овој кој го прошета бразилската манекенка. Манекенката Алесандра Амброзио (40) иако пензионирана, сè уште е топ форма, па дури и кога шета по улиците …

ФОТО | Стајлинг кој никогаш не излегува од мода: Нема да погрешите дури и да го носите секој ден! Read More »