17.8 C
Скопје

Tag : најдобрите

Здравје Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО | Најдобрите вежби за обликување и затегнување на стомакот: Потребни ви се само 12 минути дневно!

Слободен печат
Рамниот стомак е сон за секоја жена, а со овие едноставни вежби стомачните мускули се дефинираат многу лесно, но само доколку сте дисциплинирани секој ден…...
Вести Македонија

Избрани најдобрите трговски објекти во Скопје за 2020 година

МИА Агенција
Град Скопје и Агенцијата SWOT Research, ги избраа најдобрите трговски објекти во Скопје, во повеќе дејности, во рамките на традиционалната манифестација „Месец на трговијата 2020″,...
Здравје Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО: Најдобрите вежби за вратот – Потребни ви се само 10 минути за да и кажете збогум на болката засекогаш!

Слободен печат
Со цел да се спасите од неподносливата болка во пределот на вратот, потребни ви се само 10 минути дневно. Поради современиот начин на живот и...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Фановите загрижени, се прашуваат што и се случило – Една од најубавите актерки во Холивуд во невообичаено издание (ФОТО)

Слободен печат
Фотографииите на кои Сандра Булок е во нетипично издание за себе и на кои изгледа малку неуредно за кратко време го обиколија целиот свет и...
Жена Магазин Магазин слајдер

Погледнете како Италијанките се облекуваат на есен: Учете од најдобрите! (ФОТО)

Слободен печат
За нив да се биде дама е правило број еден… Како што Французинките го носат својот лежерен стил неоптеретувачки, така и Италијанките на себе ги...
Жена Магазин Магазин слајдер

Од мајка и ги добила најдобрите совети за убавина: Оваа бјути рутина никогаш не ја пропушта, без оглед колку е уморна!

Слободен печат
Жените ширум светот постојано ја прашуваат за совети… Жизел Бундшен е една од најуспешните манекенки на сите времиња, а блескавиот тен и бујната коса се...
Жена Магазин Магазин слајдер Сцена

Модна инспирација за жени во своите 40-ти: Најдобрите летни стилови во режија на Софија Вергара! (ФОТО)

Слободен печат
Ги издвоивме 10-те најдобри стилови кои се совршени за жените во почетокот на зрелите години… Софија Вергара има одлично чувство за мода, таа добро го...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Нема кина, но има се повеќе нови филмски хитови – Ги издвоивме најдобрите! (ВИДЕО)

Слободен печат
За жал се уште не можеме да одиме во кино, а поради пандемијата буквално веќе заборавивме како пред само неколку месеци оваа разонода беше нешто...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Филмови кои не би требало да ги пропуштите: Ова се најдобрите драми на Нетфликс (ВИДЕО)

Слободен печат
Како што се развива ситуацијата со коронавирусот, најдобро е да останете дома, а за да не ви биде здодевно во четирите ѕида, погледнете ги овие...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Тип-топ средена кујна, сè на дофат на рака: Ова се најдобрите трикови со кои ќе заштедите простор! (ВИДЕО)

Слободен печат
Како да ви собере се, а притоа се да биде во совршен ред? Борбата со недостатокот на простор и сместувањето на што поголем број на...