4 C
Скопје

ВИДЕО: Лацио сигурен на „базенот“ во Кротоне!

„Небесно-сините“ денеска во осмиот натпревар од сезоната во Серија А ја оправдаа фаворитската улога на гостувањето кај Кротоне (0:2).

Тоа беше четврти триумф за Лацио во шампионатот за моментно петто место со 14 бода, три помалку од водечкиот Милан кој својот меч треба да го одигра в недела против Наполи на нашиот Елиф Елмас.

Трите бода за римскиот клуб на тешкиот терен поради силниот дожд во Кротоне ги обезбедија Имобиле во 21 минута и Кореја во 58 минута од средбата.

Во саботната програма имаме уште два меча во најсилното италијанско првенство, Специја е домаќин е Аталанта, а актуелниот шампион Јувентус се соочува со Каљари.

Да додадеме уште дека утре е македонското дерби помеѓу Удинезе на Илија Несторовски и Џенова во чии редови настапува Горан Пандев.

Прочитајте и...  Руни: Пред шест недели реков дека Јунајтед ја освојува титулата!

Поврзани вести

ВИДЕО: Фантастичен Македонецот, Тричковски со хет-трик за 22 минути игра!

Слободен печат

Официјално: Бразилецот Да Силва во нападот на Шкендија

Слободен печат

Брестовац: Ова ни се случува петти пат на Светското првенство!

Слободен печат

ВИДЕО: Швајцарски скијач падна на глава при брзина од 145 км/час!

Слободен печат

СП: Македонските ракометари убедливо поразени и од Русија!

Слободен печат

Кралски куп: Димитриевски против Меси, Барди го доби Ваљадолид

Слободен печат

Остави Коментар