14 C
Скопје

Tag : Наполи

Спорт Фудбал

ВИДЕО: Елмас и Наполи чекор поблиску до Лигата на шампионите

Слободен печат
Вечерва на стадионот „Диего Армандо Марадона“ во Неапол составот на Наполи убедливо со 5:1 го совлада Удинезе во 36 коло од Серија А. Со овој...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: „Гранде Милан“, Јувентус демолиран во Торино!

Слободен печат
Фудбалерите на Милан одиграа натпревар на ниво на нивните златни години, откако убедливо го совладаа Јувентус со 0:3 во Торино. Тоа беше прва победа во...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Наполи ја растури Специја и се искачи на второто место

Слободен печат
Фудбалерите на Наполи остварија убедлив триумф од 1:4 на гостувањето кај Специја во рамки на 35. коло во Серија А и се искачија на второто...
Спорт Фудбал

Спалети ќе биде новиот тренер на Наполи и Елмас!?

Слободен печат
Како што информираат денеска италијанските медиуми, Наполи, наводно, го убедил Лучано Спалети кој се очекува да го го наследи Џенаро Гатузо. „Ла Гаѕета дело Спорт“...
Спорт Фудбал

Наполи со интерес за македонскиот репрезентативец Алиоски

Слободен печат
Од претходно веќе подолг период се шпекулира дека турскиот Галатасарај би можел да биде новиот клуб на Езџан Алиоски, а денеска се објавуваат информации дека...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: „Меч топка“ за Интер, Елмас и Наполи во игра за Лигата на шампионите!

Слободен печат
Вечерва во рамките од 33 коло во најсилното италијанско првенство составот на Лацио со убедливи 3:0 го совлада Милан. На стадионот „Олимпико“ во Рим двоен...
Слајдер Спорт Фудбал

Македонскиот репрезентативец Елмас избркан од тренингот на Гатузо!?

Слободен печат
Како што информираат денеска италијанските медиуми, Елиф Елмас бил избркан од тренингот на Џенаро Гатузо.. Воедно можно е македонскиот репрезентативец да не биде во составот...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Елмас и Наполи ја запреа победничката серија на Интер

Слободен печат
Второто дерби во 31. коло во италијанската Серија А помеѓу Наполи и Интер заврши без победник 1:1. Со ремито во Неапол, заврши неверојатната серија на...
Спорт Фудбал

Напаѓачот на Наполи вреди 70 милиони евра, но не го заборава пеколот на улицата и копачките кои му го спасија животот

Слободен печат
Екипата на Наполи минатото лето плати дури 70 милиони евра за да ги реши проблемите со реализацијата, од Лил пристигна нигерискиот репрезентативец Виктор Осимен. Тој...
Фудбал

Газдата на Наполи се закани: Доколку не се вратат навивачите, ќе го блокирам првенството и ќе ве тужам

Слободен печат
Сопственикот на Наполи, Аурелио де Лаутрентис, ги зовре страстите до максимум на состанокот на екипите кои играат во Серија А на кој се разговараше за...