Tag : џенова

Спорт Фудбал

Серија А: Одложен натпреварот помеѓу Џенова и Торино!

Слободен печат
Иако беше закажан за 3 октомври (сабота, 18.00 часот), натпреварот помеѓу Џенова и Торино е одложен поради позитивни случаи на ковид-19 во клубот од „Луиџи...
Слајдер Спорт Фудбал

Елмас и Пандев ќе играат против Косово, нивните тестови на корона се негативни

Слободен печат
Причина за неизвесност и главоболки кај селекторот но и кај македонската јавност дадоа информациите дека по неделниот натпревар помеѓу Наполи и Џенова во Серија А,...
Спорт Фудбал

Џенова потврди 14 случаи на коронавирус, нема нов прекин на Серија А!

Слободен печат
Поради денешниот најнов податок на италијанскиот фудбалски клуб Џенова дека 14 нејзини членови се позитивни на ковид-19, од италијанското Министерство за здравје повикаа на прекин...
Спорт Фудбал

Коронавирусот го одложува новиот меч на Џенова и Пандев!?

Слободен печат
Спортскиот директор на Џенова, Даниеле Фаџано побара да биде одложен натпреварот против Торино кој е закажан за 3 октомври 2020 година. Причината поради ваквото барање...
Спорт Фудбал

Корона криза во Серија А, дури 14 члена на тимот на Пандев се позитивни

Слободен печат
Тимот на македонскиот репрезентативец Горан Пандев, Џенова, по вчерашната катастрофа на гостувањето во Наполи кога загуби со 6:0, денеска доби нови застрашувачки вести, дури 14...
Слајдер Спорт Фудбал

Пандев доби „конкуренција“ во нападот на Џенова!

Слободен печат
Екипата на Џенова има нов напаѓач, откако го позајми играчот на милански Интер, Даријан Малес. За калчолигашот игра македонскиот репрезентативец Горан Пандев кој стрелаше во...
Спорт Фудбал

Пандев, Кулушевски и Ибра со најдобрите голови на колото во Серија А! (ВИДЕО)

Слободен печат
Македонскиот репрезентативец Горан Пандев кој ги брани боите на Џенова уште во првото коло се најде во најтесниот круг на најубави погодоци на рундата во...
Спорт Фудбал

„Супер Марио“ Балотели ќе му биде соиграч на Пандев!?

Слободен печат
Се вели дека Џенова е во преговори за да му понуди едногодишен договор на Марио Балотели по последното неуспешно искуство во Бреша. Според „Ла Гаѕета...
Спорт Фудбал

„Гранде Пандев“ со мајсторија уште на стартот во Серија А! (ВИДЕО)

Слободен печат
Официјално започна новата натпреварувачка сезона во најсилното италијанско првенство, и уште во првото коло Горан Пандев успеа да се запише во листата на стрелците. Џенова...
Спорт Фудбал

Серија А: Пандев на стартот со Кротоне, Елмас гостува кај Парма!

Слободен печат
Денеска се објави календарот за новата натпреварувачка сезона 2020/21 во најсилната италијанска Серија А. Сезоната ќе започне на 20 септември 2020, а последното коло ќе...