• џенова

Пандев и Џенова се спасија од пораз во Болоња

Екипата на Џенова за која настпаува и Горан Пандев, успеа два пати да се врати од негатива против Болоња и на крајот да остане непоразена играјќи 2:2 во рамки на петтото коло во Серија А. Голот вреден реми, Џенова го постигна во 89 минута преку Кришито пенал. Првото полувреме не беше премногу возбудливо како што …

Пандев и Џенова се спасија од пораз во Болоња Read More »