8 C
Скопје

Tag : италијански фудбал

Спорт Фудбал

ВИДЕО: Лацио сигурен на „базенот“ во Кротоне!

Слободен печат
„Небесно-сините“ денеска во осмиот натпревар од сезоната во Серија А ја оправдаа фаворитската улога на гостувањето кај Кротоне (0:2). Тоа беше четврти триумф за Лацио...
Спорт Фудбал

Италијанската легенда Тоти: Не можев да дишам, не сакаше да помине треската!

Слободен печат
Еден од најдобрите во историјата на италијанскиот фудбал, Франческо Тоти конечно се опорави и е негативен на коронавирусот. Вирусот корона безмилосно го погоди семејството Тоти....
Спорт Фудбал

Дилета го најавува враќањето на Серија А (ФОТО)

Слободен печат
Денеска и официјално се враќаат натпреварите од оваа сезона во најсилното италијанско првенство, од 19.30 часот Торино е домаќин на Парма, а Верона ќе се...
Спорт Фудбал

Нова алтернатива за завршување на фудбалската сезона во Италија

Слободен печат
Сите натпреварувања во Италија се во прекин од средината на март поради пандемијата на коронавирус, а на состанокот на кој присуствуваа водечките луѓе од сите...
Спорт Фудбал

Во Интер сите сe негативни, Серија А бара промена на протоколот

Слободен печат
Како што и официјално информираат од миланскиот клуб, медицинските тестови направени овој петок на сите играчи, стручниот штаб и останатите вработени во Интер, се негативни...
Спорт Фудбал

Легендата Андреа Барѕаљи го напушти Јувентус

Слободен печат
Андреа Барѕаљи ги изненади фановите и одлучи да го напушти стручниот штаб предводен од Маурицио Сари во италијанскиот шампион. Минатата сезона стави крај на професионалната...
Спорт Фудбал

Сопственикот на Удинезе: Што доколку направиме голема грешка?

Слободен печат
Сопственикот на фудбалскиот клуб Удинезе, во чии редови настапува македонскиот репрезентативец Илија Несторовски, е против предвремено враќање на натпреварите во Серија А. Џанпаоло Поцо смета...
Спорт Фудбал

Официјално: Серија А ќе продолжи на 13 јуни

Слободен печат
Серија А информираше дека возбудувањата во најсилното италијанско првенство ќе се вратат за еден месец. По бараните измени во медицинскиот протокол – кои продолжуваат да...
Спорт Фудбал

Италијанскиот фудбал ќе запре доколку играч е позитивен на коронавирус

Слободен печат
И натаму не е познато кога и дали сезоната во најсилното италијанско првенство ќе продолжи… Според италијанското Министерство за здравство за да се сака фудбалот,...
Спорт Фудбал

Елмас би можел да го напушти Наполи!?

Слободен печат
Како што пренесува „Кориере дело Спорт“, пет играчи кои што се моментно дел од составот на тренерот Џенаро Гатузо би можеле да бидат продадени каде...