25 C
Скопје

Италијанската легенда Тоти: Не можев да дишам, не сакаше да помине треската!

Еден од најдобрите во историјата на италијанскиот фудбал, Франческо Тоти конечно се опорави и е негативен на коронавирусот.

Вирусот корона безмилосно го погоди семејството Тоти. Прво, таткото на Франческо Тоти почина од ковид-19, а потоа се зарази легендарниот капитен на Рома.

После него позитивна на вирусот беше и неговата сопруга Илари Бласи, но сега оздравија и двајцата излегоа од самоизолација.

– Како што слушавте во претходните недели, не се чувствував добро. Сега се опоравив и можам да кажам дека почувствував олеснување, затоа што борбата со ковид не беше обична кашлица. Треската не сакаше да помине, не можев да дишам, немав сила – рече Тоти.

Тој им се заблагодари на сите што беа со него во овој тежок период.

– Дијагнозата силно ме погоди: Билатерална пневмонија од сарс ковид 2 вирусот! Но, сè уште бев во можност да се лекувам од дома долги 15 дена и сега кога е готово, сакам да им се заблагодарам на најблиските до мене – додаде Тоти. 

Поврзани вести

Марковски уште три, Хорват уште две години во тимот на Металург

Слободен печат

Пуштени во продажба влезниците за ЕП 2022, навивајте за ракометарите за само 14 евра

Слободен печат

Реал подготви 80 милиони евра за Милинковиќ-Савиќ

Слободен печат

Најстарата жена на светот се откажа од носење на олимпискиот оган

Слободен печат

Реал ќе извиси, Левандовски гледа кон Премиер лигата

Слободен печат

Пеп Гвардиола кариерата ќе ја заврши во Барселона

Слободен печат

Остави Коментар