18 C
Скопје

Италија во солзи, од корона почина таткото на Тоти

Фудбалска Италија денеска тагува бидејќи Енцо Тоти, таткото на легендарниот капитен на Рома Франческо Тоти, почина од коронавирус.

Енцо во мај наполни 76. години, но имаше срцеви проблеми и не успеа да ја добие битката со коронавирусот.

Таткото на Франческо кој беше познат под прекарот „Шериф“ пред неколку години доживеа срцев удар поради кој не можеше да ги следи настапите на својот син во живот, а поради коронавирусот здравствената состојба му се влошила и денеска ја загуби најважната битка во болницата „Лазаро Спаланчани“ во Рим.

Поврзани вести

ВИДЕО: Пандев стартер на „Луиџи Ферарис“, Сасуоло е пред Рома!

Слободен печат

Георгиевски: Одиме во Токио, живеам за олимписки медал!

Слободен печат

РФМ: Начевски за зборовите „ќе те колам“ доби дисциплинска санкција!

Слободен печат

Кубанецот Табоада е нов ракометар на Е. Пелистер

Слободен печат

Дали Тотенхем ќе ја прифати понудата од Манчестер јунајтед за Кејн?

Слободен печат

Легендата Стив Неш нема дилеми: Јокиќ е МВП оваа година!

Слободен печат

Остави Коментар