6.8 C
Скопје

Tag : енцо тоти

Спорт Фудбал

Италија во солзи, од корона почина таткото на Тоти

Слободен печат
Фудбалска Италија денеска тагува бидејќи Енцо Тоти, таткото на легендарниот капитен на Рома Франческо Тоти, почина од коронавирус. Енцо во мај наполни 76. години, но...