6 C
Скопје

Tag : франческо тоти

Спорт Фудбал

Тоти: Ме натераа да ја напуштам Рома и сега патам

Слободен печат
Поранешниот капитен на Рома, Франческо Тоти изјави дека се верувал оти никогаш нема да ја напушти „римската волчица“. Миленикот на навивачите смета дека на клубот...
Спорт Фудбал

Италијанската легенда Тоти: Не можев да дишам, не сакаше да помине треската!

Слободен печат
Еден од најдобрите во историјата на италијанскиот фудбал, Франческо Тоти конечно се опорави и е негативен на коронавирусот. Вирусот корона безмилосно го погоди семејството Тоти....
Спорт Фудбал

Италија во солзи, од корона почина таткото на Тоти

Слободен печат
Фудбалска Италија денеска тагува бидејќи Енцо Тоти, таткото на легендарниот капитен на Рома Франческо Тоти, почина од коронавирус. Енцо во мај наполни 76. години, но...
Спорт Фудбал

Девојка која навива за Рома се разбуди од кома после пораката на Тоти!

Слободен печат
Една навивачка на италијанската екипа Рома се разбуди од кома откако нејзиното семејство покрај креветот пушти видео порака од најголемиот играч во историјата на клубот,...
Спорт Фудбал

Тоти поради Раул не потпиша за Реал Мадрид!

Слободен печат
Поранешниот капитен на Рома можеше многу лесно да има и втор клуб во неговата професионална кариера. Франческо Тоти, легендата на римската „волчица“, вели дека беше...
Спорт Фудбал

Нема шанси да го препознаете „Принцот на Рим“, Тоти маскиран шета низ улиците на вечниот град (ФОТО)

Слободен печат
Миленикот на навивачите на Рома, без проблем се прошета низ центарот на Рим во време на пандемијата на коронавирусот благодарение на маската на лицето но...
Спорт Фудбал

Роналдо: Барем пет играчи ја заслужија „Златната топка“

Слободен печат
Светската фудбалска легенда, бразилскиот ас смета дека многу големи играчи го заслужија ова престижно признание… Поранешниот најдобар играч на светот, Роналдо на Инстаграм во разговорот...
Спорт Фудбал

Франческо Тоти: Мојот син да игра за Лацио? Никогаш!

Слободен печат
Легендарниот италијански фудбалер вели дека никогаш не би го пуштил својот син да игра за вечниот ривал на Рома. Синот на Франческо Тоти, Кристиан моментно...
Спорт Фудбал

Тоти за малку ќе се разведел поради мачка

Слободен печат
Славниот италијански фудбалер и миленик на навивачите на Рома, Франческо Тоти во разговор преку Инстаграм со поранешниот репрезентативел колега, Кристијан Виери, открива дека за малку...
Спорт Фудбал

Тоти има нова работа и прв клиент

Слободен печат
Франческо Тоти пред три години стави крај на својата кариера, тој пред преполниот „Олимпико“ се прости од Рома и замина во пензија. Иако веднаш доби...