франческо тоти Archives - Слободен печат

Tag : франческо тоти

Спорт Фудбал

Каква „бомба“: Не исчезнала магијата на Франческо Тоти! (ВИДЕО)

Слободен печат
Во една лига во која играат поранешни фудбалери, настапува и Тоти, а во ремито на својот тим псотигна еден прекрасен погодок кој кружи на социјалните...
Спорт Фудбал

Тоти не сака да биде тренер, оди во менаџерски води и веќе си најде клиент

Слободен печат
Франческо Тоти по неуспешната одисеја во управата на Рома, одлучи во иднина да биде фудбалски менаџер и веќе го има првиот клиент. Станува збор за...
Спорт Фудбал

Тоти: Умирам, Американците не ги сакаат Римјаните

Слободен печат
Франческо Тоти одлучи по 30 години минати во Рома, да си замине од римскиот клуб. Иконата на навивачите и на клубот, не го криепе разочарувањето...
Спорт Фудбал

Тоти се збогува со Рома после 30 години!

Тоти донесе одлука да се раздели со римската „волчица“, а в понеделник пред медиумите ќе ја потврди ваквата информација. Италијанската фудбалска легенда уште во мај...
Спорт Фудбал

Тоти во италијанската „Куќа на славните”

Слободен печат
Легендарниот фудбалер на Рома и на италијанската репрезентација, Франческо Тоти доби признание за одличните игри со приемот во „Куќата на славните“ на италијанскиот фудбал. Свечената церемонија за приемот...
Спорт Фудбал

Летна чистка во Рома и Интер

Слободен печат
Рома и Интер се соочуваат со огромни проблеми сезонава, атмосферата во двата клуба е на ниско ниво, во двете соблекувални постојано има конфликти и цената...