4 C
Скопје

Tag : удинезе

Спорт Фудбал

Фернандо Љоренте ќе му биде соиграч на Несторовски!?

Слободен печат
Удинезе во чии редови настапува македонскиот репрезентативец Илија Несторовски би можел да добие конкуренција во делот на нападот. Според италијанските медиуми, досегашниот играч на Наполи...
Спорт Фудбал

Серија А: Несторовски ја „грееше“ клупата, Удинезе никако да победи!

Слободен печат
Денеска во заостанат натпревар од 10 коло во најсилното италијанско првенство екипата на Удинезе на домашен терен ремизираше 1:1 против Аталанта. Македонскиот репрезентативец Илија Несторовски...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Македонската пресметка во Серија А му припадна на Елмас

Слободен печат
Екипата на Наполи славеше на гостувањето кај Удинезе со 1:2 во рамките на 17. коло од Серија А и тоа со гол постигнат во 90....
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Јуве играше „покер“, немоќни Несторовски и Удинезе!

Слободен печат
Заврши и последниот натпревар од неделната програма во 15 коло на Серија А, шампионот Јувентус на домашен терен со 4:1 славеше против Удинезе. За „Старата...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Несторовски не искористи убава шанса против најслабиот во Серија А!

Слободен печат
Откако во минатото коло беше херој во победата над Торино (2:3), вечерва македонскиот репрезентативец не се прослави во дресот на Удинезе. Илија Несторовски беше стартер...
Спорт Фудбал

Несторовски: Се надевам дека ќе добијам поголема шанса во иднина

Слободен печат
Напаѓачот на македонската репрезентација, Илија Несторовски, беше клучен играч за Удинезе во победата од 2:3 на гости кај Торино. Несторовски го постигна победничкиот гол и...
Слајдер Спорт Фудбал

ВИДЕО: Несторовски е херој на Удинезе, му донесе три бода на својот тим

Слободен печат
Македонскиот репрезентативец Илија Несторовски го постигна победоносниот гол за Удинезе во триумфот вечерва на гостувањето кај Торино со 3:2 во рамки на 11. коло во...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Пандев поразен на гостувањето кај Удинезе, Алиоски изнуди црвен картон од Пепе

Слободен печат
Екипата на Удинезе со минимални 1:0 ја совлада Џенова во рамките на осмото коло од Серија А. Едиствениот гол вреден три бода за тимот од...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Лацио сигурен на „базенот“ во Кротоне!

Слободен печат
„Небесно-сините“ денеска во осмиот натпревар од сезоната во Серија А ја оправдаа фаворитската улога на гостувањето кај Кротоне (0:2). Тоа беше четврти триумф за Лацио...
Спорт Фудбал

Четири меча по ред Несторовски ја „грее“ клупата на Удинезе!

Слободен печат
Во пресрет на историскиот натпревар на најдобрата македонска А репрезентација против Грузија на 12 ноември за пласман на ЕП, веќе еден месец Илија Несторовски нема...