8 C
Скопје

Tag : кротоне

Спорт Фудбал

ВИДЕО: Роналдо и Јувентус не се откажуваат од титулата

Слободен печат
Фудбалерите на Јувентус со 3:0 го совладаа Кротоне во последниот натпревар од 23. коло во Серија А и ја продолжија трката да фатат приклучок лидерот...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Милан победи, јубилеен 500. гол на Златан

Слободен печат
Екипата на Милан се врати на лидерската позиција на табелата во Серија А откако денеска со 4:0 го совлада Кротоне. Гостите храбро влегоа во натпреварот...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Интер повторно на врвот во Серија А, на потег е Милан!

Слободен печат
Интер во 21 коло од италијанската Серија А како гостин ја совлада Фиорентина со резултат 0:2 на стадионот „Артемио Франки“. „Неро-аѕурите“ одиграа многу добар натпревар...
Слајдер Спорт Фудбал

„Гранде“ Пандев го израмни рекордот во италијанската Серија А

Слободен печат
Македонскиот репрезентативец го израмни рекордот по бројот на настапи од клупата во најсилното италијанско првенство. Горан Пандев настапи од 71 минута во гостинската победа на...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Хет-трик на Лаутаро, Интер броеше до шест на „Меаца“!

Слободен печат
Денеска во 15 коло од најсилното италијанско првенство Интер ја оправда фаворитската улога против Кротоне со убедлив резултат 6:2. Лаутаро Мартинез за „неро-аѕурите“ реализираше „хет-трик“,...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Несторовски не искористи убава шанса против најслабиот во Серија А!

Слободен печат
Откако во минатото коло беше херој во победата над Торино (2:3), вечерва македонскиот репрезентативец не се прослави во дресот на Удинезе. Илија Несторовски беше стартер...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Лацио сигурен на „базенот“ во Кротоне!

Слободен печат
„Небесно-сините“ денеска во осмиот натпревар од сезоната во Серија А ја оправдаа фаворитската улога на гостувањето кај Кротоне (0:2). Тоа беше четврти триумф за Лацио...
Спорт Фудбал

Брозовиќ и Перишиќ го спасија Интер од срам на „Џузепе Меаца“(ВИДЕО)

Слободен печат
„Нерозѕурите“ на овој натпревар играа без својот најдобар стрелец Ромелу Лукаку и тоа се почувствува во играта. Неговото место во нападот го зазеде Иван Перишиќ...
Спорт Фудбал

Пирло: Дибала е голем шампион и наскоро ќе биде на терените!

Слободен печат
Не започна најдобро тренерскиот мандат на Андреа Пирло во Јувентус, во првите четири кола екипата веќе двапати ремизираше, а тука е и конфликтот со најдобриот...
Спорт Фудбал

Проблеми за „Старата дама“: Дибала го нападна директорот на Јувентус!

Слободен печат
Во рамките од четвртото коло во најсилното италијанско првенство „Старата дама“ не ја оправда фаворитската улога кај Кротоне (1:1) и повторно ги разорача своите навивачи....