15 C
Скопје

ВИДЕО: Несторовски со асистенција, Удинезе им се врати на победите

Денеска во рамките од 31 коло во најсилното италијанско првенство составот на Удинезе славеше на гостувањето кај Кротоне со резултат 1:2.

Илија Несторовски беше стартер за екипата од Удине, во 41 минута беше во шанса да постигне гол, неговиот удар беше одбранет, одбиената топка повторно дојде до нашиот играч кој асистираше до Де Пол, а Аргентинецот успеа да донесе водство.

Во 68 минута се случи израмнувањето, од пенал прецизен беше нигерискиот интернационалец Нванкво. 120 секунди подоцна македонскиот репрезентативец ја напушти играта, а на негово место влезе Форестиери.

Херој на Удинезе беше Де Пол кој и по вторпат се запиша во листата на стрелците (74`) за поставување на конечниот епилог, а истиот играч доби и црвен картон во самиот финиш од средбата (90+1`).

На табелата тимот на Готи откако ја прекина серијата од три порази по ред, се наоѓа на 11 место со 36 бодови, додека Кротоне останува последнопласиран со 15.

Поврзани вести

ВИДЕО: ВАР драма во Мадрид, Реал никако да го престигне Атлетико!

Слободен печат

ВИДЕО: „Гранде Милан“, Јувентус демолиран во Торино!

Слободен печат

ВИДЕО: Адеми и Ристовски со „петарда“ до шампионскиот трофеј во Хрватска

Слободен печат

ВИДЕО: Втора титула за Зверев на Мастерс турнирот во Мадрид!

Слободен печат

Начевски: Запрепастен сум, да бидам жртва на еднострана изјава на Бајрамоска без соочување и сведоци??

Слободен печат

ВИДЕО: Тричковски во голгетерска форма го очекува Европското првенство!

Слободен печат

Остави Коментар