13 C
Скопје

Tag : илија несторовски

Слајдер Спорт Фудбал

Французите предвидуваат, Македонија на ЕП ќе напаѓа со Пандев и Трајковски

Слободен печат
За нешто повеќе од еден месец ќе стартува Европското првенство на кое ќе дебитира најдобрата македонска репрезентација. Избраниците на селекторот Игор Ангеловски се наоѓаат во...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Роналдо за шест минути му донесе пресврт на Јувентус!

Слободен печат
Фудбалерите на Јувентус го совладаа на гостински терен составот на Удинезе со 2:1 во рамките од 34 коло во италијанската Серија А. „Старата дама“ не...
Слајдер Спорт Фудбал

Несторовски: Подготвен да се борам, ќе се вратам посилен од порано!

Слободен печат
Илија Несторовски поради повреда нема да биде дел од Европското првенство со најдобрата македонска репрезентација… Играчот на Удинезе го очекува повеќемесечна пауза, свесен дека патот...
Спорт Фудбал

Лоши вести од Рим: Македонија без Несторовски на Европското првенство!

Слободен печат
Во изминатиот период се очекуваа детални информации околу тоа колку е сериозна повредата на Илија Несторовски, за жал, многу лоши за селекторот на сениорите, Игор...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Удинезе без Несторовски во победничка атмосфера пред Јувентус!

Слободен печат
Денеска во рамките од 33 коло во најсилното италијанско првенство составот на Удинезе со резултат 2:4 го совлада Беневенто. За гостинската екипа поради повреда не...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Несторовски со асистенција, Удинезе им се врати на победите

Слободен печат
Денеска во рамките од 31 коло во најсилното италијанско првенство составот на Удинезе славеше на гостувањето кај Кротоне со резултат 1:2. Илија Несторовски беше стартер...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Елмас асистираше за триумф на Наполи, без минутажа за Несторовски!

Слободен печат
Се одиграа уште седум натпревари во рамките од 29 коло во најсилното италијанско првенство, Удинезе загуби на гостувањето кај Аталанта, а Наполи со 4:3 триумфираше...
Спорт Фудбал

Ангеловски: Таквото однесување на Несторовски не може да помине несанкционирано!

Слободен печат
Фудбалската федерација на Македонија ја објави најновата изјава и одлука на Игор Ангеловски, селекторот на македонската А репрезентација, околу случајот со Илија Несторовски. Играчот на...
Спорт Фудбал

Несторовски: Се извинувам на секој што сметаше дека зборовите се упатени на јавноста

Слободен печат
Македонската А репрезентација вчера славеше против Лихтенштајн во вториот натпревар од квалификациите за Светското првенство. На Националната арена „Тодор Проески“ во Скопје, нашата најдобра селекција...
Спорт Фудбал

ФОТО+ВИДЕО: „Тие добро знаат кои се“ – Бура од реакции зошто Несторовски упати навреди после неговиот гол!

Слободен печат
Македонија ја оправда фаворитската улога вечерва против Лихтенштајн (5:0) и сега полека ги насочува погледите кон можеби најтешкиот испит во овие квалификации за СП, гостувањето...