ВИДЕО | Крвареше до крај: Даниел Крејг со отворена рана која крвари изведе цело интервју

даниел крејг хавиер
Фото: Принтскрин / Twitter

Даниел Крег очигледно доживеал толку многу помали и незначителни крварења за време на снимањата како Џејмс Бонд што повеќе не забележува кога крвари.

Ѕвездата на Казино Ројал отседна на интервју со актерот Хавиер Бардем за најновата епизоада од сегментот „Актери на актери“ на „Variety“.

Двајцата разговараа за последниот ангажман на Даниел играјќи го 007 во „No Time To Die“ минатата година, додека Хавиер зборуваше за неговата улога во контроверзниот биографски филм „Being The Ricardos“, но добитник на Златен глобус.

Меѓутоа, за време на целото интервју, 53-годишниот Даниел не знаел дека крвари од расекотина на десната страна на челото.

Бидејќи е добар пријател, 52-годишниот Хавиер не можеше да го заврши разговорот без да го посочи очигледното: „Да те прашам пријателе, како последно прашање, што ти се случи овде?“

Британскиот актер изгледаше збунето и почна да мавта по главата прашувајќи: „Каде? Дали си ја удрив главата?“

Упатувајќи го на вистинското место, Хавиер рече: „Имаш нешто црвено десно овде“.

Даниел потоа се насмевнува и се потсмева: „Дали го направив целото интервју крварејќи? Веројатно тоа е дел од сендвичот“.

Актерот потоа излезе од екранот за да се провери во огледалото и извика: „О, во право си, си ја пресеков главата“.

Нудејќи објаснување, тој рече: „Ми го испратија овој прекрасен прстенест блиц што го поставив со „iPad“ во средината на него. Отидов вака и само ми падна на глава“.

„Ова се 17 години играње Бонд, можете ли да видите колку сум склон на несреќи? Не е ни чудо што се повредувам секогаш кога снимам филм“, пукајќи се од смеа, се пошегува Даниел Крег

Потоа му се заблагодарил на Хавиер што го посочил тоа и рекол: „Ако не се повредам додека снимам, не го правам тоа правилно“.

Даниел не греши бидејќи претрпе многу повреди за време на снимањето на филмовите за Бонд, вклучително и скршење на ногата на снимањето на „Spectre“ во 2015 година, а исто така го скрши зглобот на снимањето „No Time To Die“.

Видео на денот