4 C
Скопје

ВИДЕО: Ѓоковиќ го имаше најдобриот потег против Зверев!

Новак Ѓоковиќ успеа да ја освои деветтата титула на грен слем турнирот „Австралија опен“..

Тој во големото финале го совлада рускиот натпреварувач Данил Медведев со резултат 3:0 во сетови 7:5, 6:2 и 6:2.

Иако во третото коло против Тејлор Фриц имаше повреда на стомачен мускул, но собра сили и храбро до крајот на турнирот дојде до остварената цел.

И натаму останува дилемата колку е сериозна повредата и дали истата ќе влијае на понатамошниот дел од сезоната.

Во меѓувреме објавени се најдобрите 10 потези на српскиот ас во Мелбурн. Погледнете и уживајте:

ВИДЕО | Австралија Опен: Ѓоковиќ останува крал на Мелбурн

Прочитајте и...  ЕХФ Лига на Европа: Металург за чест, Е. Пелистер за подобар пласман пред нокаут-фазата

Поврзани вести

ВИДЕО: Феникс го изненади шампионот, 50. трипл-дабл во кариерата за Јокиќ

Слободен печат

ВИДЕО: Кој може да го запре Сити, „граѓаните“ сè поблиску до светскиот рекорд!

Слободен печат

ВИДЕО: „Старата дама“ ја продолжи шампионската трка со миланските ривали!

Слободен печат

Лига Европа: Еурофарм Пелистер во осминафиналето против Магдебург

Слободен печат

Де Лаурентис бара да се одложи дербито меѓу Јуве и Наполи!

Слободен печат

Дупјачанец: Жалам што не победивме, заморот во овој момент е оправдан!

Слободен печат

Остави Коментар