ВИДЕО | Австралија Опен: Ѓоковиќ останува крал на Мелбурн

Ѓоковиќ останува „владетел“ на тениските терени во Мелбурн, а доминацијата ја потврди и во финалето против Медведев кого го победи во три сета и тоа со 7:5,6:2,6:2. Ова е девеети триумф на Ѓоковиќ во Мелбурн, а вкупно 18. грен слем трофеј во кариерата со што им се приближи на Рафаел Надал и Рожер Федерер кои … Продолжи со читање ВИДЕО | Австралија Опен: Ѓоковиќ останува крал на Мелбурн