8 C
Скопје

Tag : мелбурн

Останатo Спорт

ВИДЕО: Ѓоковиќ го имаше најдобриот потег против Зверев!

Слободен печат
Новак Ѓоковиќ успеа да ја освои деветтата титула на грен слем турнирот „Австралија опен“.. Тој во големото финале го совлада рускиот натпреварувач Данил Медведев со...
Останатo Слајдер Спорт

ФОТО | Хит приказна од Мелбурн: Ѓоковиќ прекина венчавка и мораше да и исполни желба на трудница

Слободен печат
Новак Ѓоковиќ еден ден по триумфот во финалето на Австралија Опен над Данил Медведев, имаше задолжителна фото сесија со шампионскиот пехар и тоа на плажата...
Останатo Спорт

Најубавата приказна по триумфот во Мелбурн, шампионскиот рекет на Новак заврши кај негова школска другарка

Слободен печат
Новак Ѓоковиќ го победи Данил Медведев во финалето на Австралија Опен со 7:5,6:2,6:2 и по деветти пат го крена шампионскиот пехар. За подвигот да биде...
Останатo Слајдер Спорт

Ѓоковиќ се откажа од милиони долари за освојување на „Австралија опен“

Слободен печат
Новак Ѓоковиќ го совлада Данил Медведев во финалето на „Австралија опен“ со 7:5, 6:2 и 6:2. Така по деветти пат го освои Мелбурн и вкупно...
Останатo Слајдер Спорт

ВИДЕО | Австралија Опен: Ѓоковиќ останува крал на Мелбурн

Слободен печат
Ѓоковиќ останува „владетел“ на тениските терени во Мелбурн, а доминацијата ја потврди и во финалето против Медведев кого го победи во три сета и тоа...
Останатo Спорт

ВИДЕО: Обезбедувањето исфрли провокатори од трибините во Мелбурн

Слободен печат
Организаторот на Австралија Опен дозволи финалната пресметка помеѓу Новак Ѓоковиќ и Данил Медведев да ја следат нешто повеќе гледачи на трибините на „Род Лејвер“ Арената,...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ ја напаѓа деветтата круна на „Австралија опен“!

Слободен печат
В недела од 09.30 часот по македонско време за титулата на грен слем турнирот „Австралија опен 2021“ ќе играат Новак Ѓоковиќ и Данил Медведев. Пред...
Останатo Спорт

ВИДЕО: Осака со трофејот во Мелбурн, Јапонката како Моника Селеш!

Слободен печат
Денеска во женското финале на грен слем турнирот „Австралија опен“ Наоми Осака со резултат 2:0 во сетови 6:4 и 6:3 ја совлада Американката Џенифер Брејди....
Останатo Спорт

Австралија опен: Ѓоковиќ не е фаворит против Медведев!?

Слободен печат
Првиот светски рекет не губи во Австралија, но обложувалниците прогнозираат израмнет меч во утрешното машко финале. Новак Ѓоковиќ в недела од 09.30 часот по македонско...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ без тренинг до нова титула на „Австралија опен“!?

Слободен печат
По повредата која ја доживеа против Американецот Тејлор Фриц, Новак Ѓоковиќ стисна заби и забележа веројатно две неочекувани победи, со оглед на околностите. Најдобриот тенисер...