• мелбурн

ВИДЕО | Ѓоковиќ: Австралија? Тешко е да се објасни, како нешто да ме кочи!

Новак Ѓоковиќ во интервјуто за „Tennis Channel“ зборуваше за враќањето од Австралија и за тешкотиите по сè што се случи. Најдобриот светски тенисер помина низ „пекол“ во Мелбурн, а како што вели, сето тоа оставило последици, колку и да се трудел сè да остави зад себе. – По враќањето од Австралија, морам да признаам, можеби …

ВИДЕО | Ѓоковиќ: Австралија? Тешко е да се објасни, како нешто да ме кочи! Read More »