28.8 C
Скопје

Tag : топ 10 потези

Кошарка Спорт

ВИДЕО: Неверојатната тројка на Димитријевиќ во изборот на ФИБА!

Слободен печат
Ненад Димитријевиќ без сомнение се очекува и во иднина да биде еден од главните носители на играта во најдобрата македонска репрезентација. Новиот доказ дојде од...
Останатo Спорт

ВИДЕО: Ѓоковиќ го имаше најдобриот потег против Зверев!

Слободен печат
Новак Ѓоковиќ успеа да ја освои деветтата титула на грен слем турнирот „Австралија опен“.. Тој во големото финале го совлада рускиот натпреварувач Данил Медведев со...