-4 C
Скопје

ВИДЕО: Фернандеш за прва домашна победа на Манчестер јунајтед!

Португалецот им донесе уште еден триумф на „црвените ѓаволи“, но веројатно немаше да успее без ВАР технологијата. Бруно Фернандеш повторно е херојот на Манчестер јунајтед, со неговиот гол од пенал екипата на Оле Гунар Солскјер забележа победа против Вест Бромвич (1:0). Интересно е ова е првиот домашен триумф на Јунајтед сезонава во Премиер лигата.

Во 47 минута судијата досуди пенал за гостите, но ВАР ја промени таа одлука. Потоа, во 53 минута досуди пенал за Манчестер јунајтед, шутираше Фернандеш, а голманот Сем Џонсон успеа да го одбрани.

Но, од ВАР собата го информираа главниот судија дека Џонсон се поместил од линијата каде треба да стои пред да шутира Португалецот, па ударот од белата точка беше повторен, овојпат Фернандеш беше прецизен.

Прочитајте и...  ВИДЕО | Смилковски за КК ТФТ: Клубот се издржува од фанатици, ова што го правиме се граничи со фантазија, со лудило

На табелата Јунајтед е на деветтата позиција со 13 бодови, седум помалку зад водечкиот Тотенхем кој денеска во дербито на колото во најсилната англиска лига славеше против Манчестер сити.

Претходно како дел од саботната програма Њукасл загуби од Челси (0-2), а Брајтон со резултат 1:2 беше подобар од составот на Астон Вила.

Поврзани вести

ВИДЕО: Ливерпул во нокаут-фазата, Ајакс и Аталанта во директна битка за второто место

Слободен печат

ЛЕ: Еурофарм Пелистер поразен од Тримо Требње

Слободен печат

ФОТО: „Кралевите“ се немоќни без Рамос во Лигата на шампионите!

Слободен печат

ВИДЕО: Реал вторпат нокаутиран од Шахтјор, Салцбург бара „услуга“ од Баерн!

Слободен печат

Трајковски: Верувам дека ќе бидеме убаво изненадување на Европското првенство!

Слободен печат

Дресот на Марадона од мечот против Англија не се продава!

Слободен печат

Остави Коментар