15 C
Скопје

Tag : вест бромвич

Спорт Фудбал

ВИДЕО: „Торпедиран“ Челси, прими пет гола на Стемфорд Бриџ!

Слободен печат
Фудбалерите на Челси денеска изненадувачки убедливо со 2:5 загубија од екипата на Вест Бромвич во рамките од 30 коло во Премиер лигата. Ова е прв...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Нов гол на Алиоски во Премиер лигата, „бомба“ во мрежата на ВБА!

Слободен печат
Македонскиот репрезентативец го постигна и вториот погодок сезонава за Лидс јунајтед во Премиер лигата, овојпат на гостувањето кај Вест Бромвич. После првото полувреме играчите на...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: „Биг Сем“ го изненади Клоп, само бод за Ливерпул!

Слободен печат
Денеска во 15 коло од Премиер лигата Ливерпул на својот „Енфилд“ одигра само 1:1 против екипата на Вест Бромвич предводена од менаџерот Сем Алардајс. Домаќините...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Фернандеш за прва домашна победа на Манчестер јунајтед!

Слободен печат
Португалецот им донесе уште еден триумф на „црвените ѓаволи“, но веројатно немаше да успее без ВАР технологијата. Бруно Фернандеш повторно е херојот на Манчестер јунајтед,...
Спорт Фудбал

Алиоски од клупата го гледаше поразот на Лидс! (ВИДЕО)

Слободен печат
Во рамките од петтото коло во Премиер лигата составот на Лидс го претрпе вториот пораз сезонава, откако на својот „Иланд роуд“ загуби минимално со 0:1...
Спорт Фудбал

„Карамелите“ газат во новата сезона, Челси од 0:3 до 3:3..! (ВИДЕО)

Слободен печат
Во рамките од третото коло во Премиер лигата екипата на Челси ремизираше 3:3 против составот на Вест Бромвич. Домаќините изненадувачки водеа со дури 3:0 после...
Спорт Фудбал

Лига куп: Јунајтед рутински, елиминирани Ватфорд и Вест Бромвич! (ВИДЕО)

Слободен печат
Три дена после поразот на стартот од Премиер лигата од Кристал Палас, Манчестер јунајтед вечерва го совлада Лутон на гостински терен со резултат 0:3 (0:1)...
Спорт Фудбал

И дефинитивно, Лидс и Алиоски во Премиер лигата

Слободен печат
После триумфот на домашен терен против Барнсли, математички до учество во елитата на Лидс му беше потребен уште еден бод. Но, вечерва второпласираниот Вест Бромвич...
Спорт Фудбал

Алиоски го врати Лидс на врвот во Чемпионшип (ВИДЕО)

Слободен печат
Во рамките од 10 коло на Чемпионшип екипата на Лидс триумфираше над Вест Бромвич (1:0) за враќање на врвот во генералниот пласман. Најзаслужен за трите...