-1 C
Скопје

ВИДЕО: Мурињо подобар од Гвардиола, Тотенхем е „гладен“ за титула!

Челси со гостинскиот триумф над Њукасл само за кратко беше на врвот, сега на истиот се наоѓа Тотенхем кој вечерва на домашен терен во Лондон беше подобар во дербито против Манчестер сити (2:0).

„Граѓаните“ со вториот пораз сезонава во Премиер лигата направија уште еден чекор назад кога е во прашање шампионската титула, моментно се дури на 10 позиција со 12 бода, дури осум помалку зад водечкиот состав на Жозе Мурињо.

Тотенхем дојде до шестиот триумф (трет по ред) со головите на Сон Хјунг-мин кој стрелаше уште во петтата минута по додавањето на Ндомбеле и Ло Селсо кој во 65 минута само што влезе успеа да ја затресе мрежата на Едерсон после асистенцијата на Кејн.

Прочитајте и...  Данска и Унгарија без проблеми, драма со среќен крај за Шпанија!

Во рамките од деветтото коло Брајтон славеше на гостувањето кај Астон Вила со конечен резултат 1:2.

Вечерва од 21.00 часот на „Олд Трафорд“ ќе се комплетира саботната програма со дуелот помеѓу Манчестер јунајтед-Вест Бромвич.

Поврзани вести

ВИДЕО: Најубавиот гол, „цепелин“ на релација Кузмановски – Лазаров!

Слободен печат

СП: Целта е остварена, Македонија забележа победа против Чиле!

Слободен печат

Скендеровски го објави списокот за квалификациските мечеви со БиХ и Романија

Слободен печат

ВИДЕО: Манџукиќ имаше успешни прегледи, наскоро потпис со Милан!

Слободен печат

Не можеше без Кирјос: Повторно нападнат Ѓоковиќ!

Слободен печат

Уште еден македонски репрезентативец пред трансфер во Италија!

Слободен печат

Остави Коментар