5 C
Скопје

Tag : пеп гвардиола

Спорт Фудбал

Гвардиола се израмни со Мурињо, Сити прв фаворит за титулата во ЛШ!

Слободен печат
Манчестер сити успеа да обезбеди пласман во полуфиналето во Лигата на шампионите откако со две победи го елиминираше составот на Борусија Дортмунд. Како и првиот...
Спорт Фудбал

Пеп удри по УЕФА и ФИФА: Ги убивате фудбалерите

Слободен печат
Менаџерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола отворено ги нападна ФИФА и УЕФА велејќи дека со набиениот календар ги „убива“ фудбалерите. – УЕФА и ФИФА ги...
Спорт Фудбал

Гвардиола за Халанд: Имаме доволно играчи во првата екипа и академијата!

Слободен печат
Манчестер Сити е еден од клубовите со кои се поврзува Ерлинг Халанд. Менаџерот Мино Раиола и таткото на одличниот напаѓач Алф-Инге Халанд вчера беа во...
Спорт Фудбал

За Сити нема криза, Гвардиола ќе има 250 милиони фунти за засилувања

Слободен печат
Манчестер сити се наоѓа пред освојување на титулата во Премиер лигата, а ќе игра во четвртфиналето во Лигата на шампиони, но управата и тренерот Пеп...
Спорт Фудбал

Меси и Халанд од наредното лето во ист тим, но не во Барса!?

Слободен печат
Како што информира Сем Ли, Манчестер сити ги започна преговорите со ѕвездата на Борусија Дортмунд, Ерлинг Халанд. Составот на Пеп Гвардиола игра сезона од соништата....
Спорт Фудбал

Гвардиола му го краде летното засилување на Јунајтед

Слободен печат
Менаџерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола се подготвува за летниот преоден рок во кој планира нов бомбастичен трансфер. Иако на лето ќе остане без Серхио...
Спорт Фудбал

„Граѓаните“ имаат одлична сезона, може да освојат четири титули!

Слободен печат
Составот на Пеп Гвардиола оваа натпреварувачка сезона 2020/2021 има навистина добри резултати и со сериозни амбиции да освојуват трофеи во повеќе натпреварувања. Вечерва обезбедија четвртфинале...
Спорт Фудбал

Лукаку го откачи Гвардиола, останува во Интер

Слободен печат
„Газета дело Спорт“ пишува дека Ромалку Лукаку му се заблагодарил на Пеп Гвардиола на повикот, и дека одлучил да остане во Интер кој е на...
Спорт Фудбал

Пеп Гвардиола призна кој клуб е моментно најдобар на светот!

Слободен печат
Манчестер сити е првопласиран на табелата во Премиер лигата со 12 бодови повеќе од градскиот ривал Јунајтед. Шпанскиот менаџер кој ги води „граѓаните“ призна дека...
Спорт Фудбал

Мурињо е „виновен“ што Сити ќе ја освои Премиер лигата!?

Слободен печат
Сè започна со тој пораз од Тотенхем, Жозе Мурињо го победи Гвардиола и славеше со резултат 2:0, на 21 ноември пред точно три месеци. Комплетно...