Tag : тотенхем

Спорт Фудбал

Како се калеше победата на Тотенхем над Сити

Слободен печат
Менаџерот на Тотенхем, Жозе Мурињо беше пресреќен по големата победа од 2:0 над Манчестер сити во деветтото коло од Премиер лигата. ВИДЕО: Мурињо подобар од...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Мурињо подобар од Гвардиола, Тотенхем е „гладен“ за титула!

Слободен печат
Челси со гостинскиот триумф над Њукасл само за кратко беше на врвот, сега на истиот се наоѓа Тотенхем кој вечерва на домашен терен во Лондон...
Спорт Фудбал

Кејн го однесе Тотенхем на врвот во Премиер лигата

Слободен печат
Домашниот тим пред самиот старт на натпреварот остана без двајца играчи, Бранислав Ивановиќ и Матеус Переира, чии тестови биле се позитивни на коронавирус. Сепак, ВБА...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Бејл како во старите добри времиња!

Слободен печат
Тотенхем вечерва во Лондон ја забележа и четвртата победа сезонава во Премиер лигата откако со 2:1 славеше против Брајтон. После првото полувреме играчите на Жозе...
Спорт Фудбал

Лига на Европа: Црвена Звезда пукна „петарда“, пораз на Тотенхем (ВИДЕО)

Слободен печат
Фудбалерите на Црвена звезда ја остварија најубедливата победа во првите натпревари од второто коло во Лигата на Европа, декласирајќи го Либерец со 5:1. „Црвено-белите“ со...
Спорт Фудбал

Ндомбеле: Не ме повредија, ниту ме мотивираа зборовите на Мурињо!

Слободен печат
Играчот за врска во редовите на Тотенхем, Танги Ндомбеле (23) вели дека на него не влијаеја јавно критиките од менаџерот Жозе Мурињо минатата сезона после...
Спорт Фудбал

Мурињо во елемент: Во Тотенхем нема место за примадони

Слободен печат
Екипата на Тотенхем продолжи со добрите игри сезонава и во последниот натпревар од шестото коло во Премиер лигата го совлада Барнли со 0:1 и се...
Спорт Фудбал

Во Тотенхем веќе се гледа „печатот“ на Мурињо, минимален триумф над Барнли

Слободен печат
Екипата на Тотенхем на гостувањето кај Барнли славеше со 0:1 и тоа благодарение на тандемот Кејн-Сон, но овој натпревар најдобро ја отсликува филозофијата на Жозе...
Спорт Фудбал

Тотенхем ќе купува на „Камп Ноу“, а му нуди милиони на Сон за нов договор

Слободен печат
Екипата на Тотенхем во летниот преоден рок ја засили екипата со неколку нови фудбалери, но менаџерот Жозе Мурињо има само една желба за зимскиот преоден...
Спорт Фудбал

Обложувалниците го предвидуваат новиот шампион во Лига Европа!

Слободен печат
В четврток (22 октомври) официјално ќе започне новата сезона и во второто по квалитет европско клупско натпреварување. Минатата сезона титулата во Лига Европа ја освои...