• тотенхем

Официјално: Сон потпиша нов договор со Тотенхем

Хјунг-Мин Сон потпиша нов договор на четири години со Тотенхем (до 2025), соопштија денеска официјално од премиерлигашкиот клуб. – Голема чест е да се биде во клубот чии бои ги носам веќе шест години. Тука многу ме почитуваат и јас сум среќен во клубот. Се чувствувам како дома, особено со навивачите, играчите, стручниот штаб. Среќен …

Официјално: Сон потпиша нов договор со Тотенхем Read More »