4 C
Скопје

Tag : Бруно Фернандеш

Спорт Фудбал

Руни: Пред шест недели реков дека Јунајтед ја освојува титулата!

Слободен печат
Поранешниот напаѓач на Манчестер јунајтед, Вејн Руни смета дека клубот од „Олд Трафорд“ има квалитет да ја освои Премиер лигата оваа сезона. „Црвените ѓаволи“ по...
Спорт Фудбал

Навистина е Пеналдо, Роналдо даде највеќе голови од пенал во 2020 година

Слободен печат
Фудбалските фанови кои не го сакаат Кристијано Роналдо, се обидуваат да му дадат прекари со кои ќе го омаловажат,а еден од нив е „Пеналдо“ со...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Јунајтед го дели врвот со Ливерпул, одлични Марсијал и Фернандеш!

Слободен печат
Денеска во првите натпревари од Новата година во Премиер лигата, Манчестер јунајтед славеше со 2:1 против Астон Вила, а Вест Хем на гостински терен го...
Спорт Фудбал

Бруно Фернандеш добива нов „ѓаволски“ добар договор

Слободен печат
Најдобриот фудбалер на Манчестер јунајтед сезонава, Бруно Фернандеш наскоро ќе добие нов далеку подобар договор. Англиските медиуми тврдат дека челниците на „црвените ѓаволи“ подготвија нов...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Фернандеш за прва домашна победа на Манчестер јунајтед!

Слободен печат
Португалецот им донесе уште еден триумф на „црвените ѓаволи“, но веројатно немаше да успее без ВАР технологијата. Бруно Фернандеш повторно е херојот на Манчестер јунајтед,...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Фернандеш ги враќа насмевките, прв гол на Кавани за Јунајтед!

Слободен печат
Денеска во првиот натпревар од саботната програма во осмото коло од Премиер лигата, составот на Манчестер јунајтед триумфираше со 1:3 над Евертон. Во 19 минута...
Спорт Фудбал

Реакцијата на Фернандеш кога дозна дека ќе биде капитен на Јунајтед (ВИДЕО)

Слободен печат
Менмаџерот на Манчестер јунајтед, Оле Гунар Солскјер пред новинарите октри дека Бруно Фернандеш ќе биде капитен на вечерашниот натпревар против ПСЖ на стартот од Лигата...
Спорт Фудбал

„Ѓаволска“ завршница на Јунајтед

Слободен печат
Натпреварот кој се играше на „Сент Џејмс Парк“ најдобро го отсликува стартот на сезоната на Манчестер јунајтед, примен гол уште на стартот и тоа поради...
Спорт Фудбал

Во Јунајтед на повидок судир помеѓу Солскјер и Фернандеш, најдобриот играч заминува во Шпанија?

Слободен печат
Англиските медиуми не се откажуваат иако Бруно Фернандеш демантираше дека се искарал со соиграчите и менаџерот Солскјер по катастрофалниот пораз од Тотенхем, денеска тие тврдат...
Спорт Фудбал

Јунајтед со гол во 100 минута: Судијата свиреше крај, па се предомисли! (ВИДЕО)

Слободен печат
Манчестер јунајтед ја забележа првата победа во Премиер лигата, откако со 2:3 го совлада Брајтон во рамките од третото коло. Триумфот на „црвените ѓаволи“ го...