17.8 C
Скопје

Tag : олд трафорд

Спорт Фудбал

„Милионерите“ бараат повеќе пари: Дортмунд ја одби понудата за Санчо!

Слободен печат
Се шпекулира дека англискиот репрезентативец Џејдон Санчо најверојатно ќе ја напушти екипата на Борусија Дортмунд во текот на летниот преоден рок. Клубот од „Олд Трафорд“...
Спорт Фудбал

ФОТО: Навивачите на Јунајтед ги реализираа најавите, повторно протести во Манчестер

Слободен печат
Фудбалерите на Манчестер јунајтед и на Ливерпул вечерва (21.15 часот) на „Олд трафорд“ треба да го одиграа одложениот натпревар од 34. коло во Премиер лигата,...
Спорт Фудбал

Навивачите на Јунајтед подготвуваат нов хаос пред дербито со Ливерпул

Слободен печат
Навивачите на Манчестер јунајтед планираат денеска повторно да се соберат со цел одново да го одложат дербито во Премиер лигата против Ливерпул. Претходно фановите на...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Лестер го освои „Олд Трафорд“ – Сити е новиот шампион на Англија!

Слободен печат
И официјално го дознавме новиот премиерлигашки шампион за сезоната 2020/2021, тоа е екипата на Манчестер сити. „Граѓаните“ и математички ја освоија титулата после гостинската победа...
Спорт Фудбал

Кавани потпиша нов договор со Манчестер јунајтед

Слободен печат
Денеска уругвајскиот напаѓач ја продолжи соработката со клубот од „Олд Трафорд“, односно ќе остане уште една година во дресот на „црвените ѓаволи“. Единсон Кавани официјално...
Спорт Фудбал

ФА отвори истрага за случувањата на „Олд трафорд“

Слободен печат
Фудбалската федерација на Англија (ФА) денеска соопшти дека започна со истрага на настаните кои доведоа до одложување на големото дерби помеѓу Манчестер јунајтед и Ливерпул....
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Крег Досон со автогол го израдува Манчестер јунајтед!

Слободен печат
Фудбалерите на Манчестер јунајтед на „Олд Трафорд“ со резултат 1:0 го совладаа Вест Хем во натпреварот од 28 коло во Премиер лигата. Составот на Оле...
Спорт Фудбал

Лига Европа: Дербито на „Олд Трафорд“, Мурињо домаќин на Адеми и Ристовски

Слободен печат
Продолжуваат возбудувањата и во Лига Европа, таму денеска ќе се одиграат првите натпревари од осминафиналето, а се очекува најинтересно да биде на дуелот помеѓу Манчестер...
Спорт Фудбал

Проблем за Милан, без Ибрахимовиќ против Манчестер јунајтед!

Слободен печат
„Росонерите“ се наоѓаат во голем проблем пред наредните натпревари во Лига Европа оваа сезона… Според англиските медиуми, еден од најискусните играчи во редовите на Милан,...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Драма на „Олд Трафорд“, болен удар за Јунајтед во последните секунди!

Слободен печат
Во последниот натпревар денеска во Премиер лигата имаше најмногу погодоци, вкупно шест, односно ремизираа екипите на Манчестер јунајтед и Евертон (3:3). „Црвените ѓаволи“ беа многу...