16 C
Скопје

Tag : вар технологија

Спорт Фудбал

Чеферин: Македонија ме изненади, една мала земја доби шанса да се промовира!

Слободен печат
Претседателот на УЕФА, Александар Чеферин во интервјуто за српскиот „Информер“ зборуваше за големиот успех на македонската А репрезентација на Европското првенство кое ќе се одржи...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Фернандеш за прва домашна победа на Манчестер јунајтед!

Слободен печат
Португалецот им донесе уште еден триумф на „црвените ѓаволи“, но веројатно немаше да успее без ВАР технологијата. Бруно Фернандеш повторно е херојот на Манчестер јунајтед,...
Спорт Фудбал

Клоп разочаран од ВАР: Може некој да ми објасни што се случи, јас не видов офсајд

Слободен печат
Мерсисајд дербито помеѓу Евертон и Ливерпул заврши без победник 2:2, но актуелниот англиски шампион е оштетен за еден гол и еден пенал поради ВАР технологијата....
Спорт Фудбал

ВАР повторно направи хаос во Премиер лигата, Ливерпул за влакно остана без победата

Слободен печат
ВАР технологијата повторно ја имаше главната улога во Премиер лигата, овој пат на дерби натпреварот од петтото коло помеѓу Евертон и Ливерпул завшри без победник...
Спорт Фудбал

ВАР технологија за натпреварот Македонија – Косово

Слободен печат
Македонската А репрезентација на 8. октомври од 20:45 часот против Косово на Националната арена „Тодор Проески“ ќе го одигра натпреварот од полуфиналето во Лигата на...
Спорт Фудбал

Мурињо во елемент по лакрдијата со ВАР, легенда на Ливерпул бара негово укинување

Слободен печат
Тотенхем во 97.минута остана без победата против Њукасл, а неговиот менаџер Жозе Мурињо не може да се помири со одлуката на судијата Питер Бенкс да...
Спорт Фудбал

Најпознатиот ќелавко Колина ја презема контролата над ВАР технологијата

Слободен печат
Претседателот на судискиот комитет на ФИФА, Пјерлуиџи Колина ќе ја надгледува идната примена и употреба на ВАР технологијата и веке најави дека таа технологија ќе...
Спорт Фудбал

И првиот човек на Ла Лига призна: ВАР работи за Реал Мадрид

Слободен печат
Реал Мадрид се наоѓа на добар пат да ја освои титулата во Ла Лига но како што стојат работите тоа нема да помине без контроверзи....
Спорт Фудбал

Зидан е лут на медиумите: Судиите постојано ни помагаат? Уморен сум од тоа…

Слободен печат
Реал Мадрид денеска идентично како и во претходното коло успеа да победи со минимален резултат и тоа со гол од пенал. Но, денешната средба против...
Спорт Фудбал

ВАР технологијата во Шпанија не реагира против Реал: Може пенал за „кралевите“, а не може за Атлетик

Слободен печат
Реал Мадрид со минималната победа на гостувањето кај Атлетик Билвао направи голем исчекор кон освојување на титулата, но цела Шпанија е на нозе поради сомнителните...