Том Харди се враќа во својата стара улога, а фановите се воодушевени! (ВИДЕО)

Британскиот актер Том Харди ќе и се врати на својата стара улога, односно ќе чита приказни за деца на каналот „Cbeebies“.

Истото ова славниот актер го правеше уште во 2016 година кога наиде на бројни позитивни реакции кај публиката, која сега повторно е воодушевена откако оваа информација исплива во јавноста.

Харди се појави на детскиот „Би-Би-Си“ канал, „CBeebies“, во емисијата „Bedtime stories“ пред четири години, а во оваа симпатична улога се враќа од 27 април, пишува „Си-Ен-Ен“.

Актерот, најпознат по улогите во филмовите „Inception“, „Peaky blinders“ и „The revenant“, се покажа како многу популарен во читањето на приказни на деца за добра ноќ.

Благодарение на своите читања, во 2016 година тој забележа милиони прегледи на стримингот сервисот „Би-Би-Си иПлеер“.

Прочитајте и...  Неколку месеци не можеа да ги „уловат“ заедно: Меган и Хари сликани во Беверли Хилс - Нема ниту трага од претходниот гламур (ФОТО)

Приказните кои Харди ќе ги чита ќе бидат им наменети на деца од најмногу две години.

„Во ова тешко време „Би-Би-Си“ ја врши својата мисија да ја забавува Британија, а со овие нови приказни тоа е загарантирано“, порачуваат од „Би-Би-Си“.

Прочитај повеќе

Најчудниот холивудски пар: Рајан Гослинг и Ева Мендез немаат дадилки, не сакаат внимание и никаде не се појавуваат заедно!

Слободен Печат

Трагичен крај: Пронајдено безживотното тело на Наја Ривера

Слободен печат

Дневен хороскоп за 14 јули: Обидете се да останете мирни и трпеливи

Слободен печат

Виц на денот – Светло

Слободен печат

Српската пејачка Дара Бубамара вози 100 km/h низ град и снима! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Карантинот не и донесе вишок килограми: Марјана Станојковска „пука“ од сексапил во бикини! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Пирс Броснан (67) без маица: Зошто жените се уште лудуваат по него?! (ФОТО)

Слободен печат

Не си играјте со нивните нерви – Лицата родени во овој хороскопски знак не простуваат неверство

Слободен печат

И легендарниот Жељко Бебек овој август доаѓа во Охрид! 21-ви август, Антички театар

Џони Деп онесвестен со истурен сладолед врз него: Амбер Хард објави шокантна фотографија од поранешниот сопруг

Слободен печат

Ѕвездата од Јутјуб почина во осмиот месец од бременоста, обожавателите се во шок! (ФОТО)

Васко Спасоски

Мамо, ти благодарам за сета љубов! Ќерката на Џон Траволта се прости од мајка си со зборови кои го кршат срцето

Еспресо