-2 C
Скопје

Tag : Улога

Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО+ФОТО: Том Хенкс се пожали дека мора да носи „ужасна фризура“ поради новата улога

Слободен печат
Познатиот актер Том Хенкс гостуваше во „The Graham Norton Show”, па на водителот и гледачите им откри дека морал да се истриже поради новата улога...
Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

ВИДЕО: Селин Дион ја доби својата прва филмска улога

Слободен печат
Селин Дион не само што ќе игра во овој филм, туку и нејзината музика ќе биде многу важен дел од заплетот на истиот… Селин Дион...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Сузан Сарандон открива: Шер ја доби мојата улога затоа што спиеше со продуцентот!

Слободен Печат
Познатиот американски филм „Вештерки од Иствик“ од 1987 година во кој играат Џек Николсон, Шер, Сузан Сарандон и Мишел Фајфер овие денови е повторно во...
Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

Кира Најтли се откажа од главната улога во серијата „Змијата од Есекс“

Слободен печат
Британската актерка го напушти снимањето на серијата кое беше најавено во август поради, како што кажа нејзиниот портпарол, семејни причини. Сега продукцијата на серијата што...
Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

Листа со холивудски ѕвезди кои излажале за да добијат улога: Клуни и Крег најмногу се посрамотиле!

Слободен печат
Сите некогаш во животот сме излажале за да добиеме нешто ситно или корист од нешто, или можеби сме го премолчиле тоа што сигурно би не...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Џенифер Анистон последните 80 долари ги потрошила на аудицијата за „Пријатели“ – Улогата ја издигна во Холивуд, а денес е една од најплатените актерки (ФОТО)

Слободен печат
Славната актерка за малку ќе се откажала од актерската кариера кога последните пари ги потрошила на сет фотографии со кои се појавила на аудицијата за...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Актерот покажа дека знае и да танцува – Жан Клод Ван Дам доби главна улога како танчер (ВИДЕО)

Слободен печат
Во видеото за новиот сингл „Ultrareve“ на групата AaRON, главната улога ја игра славниот актер Жан-Клод Ван Дам. Овој видеоспот го режирала неговата ќерка Бјанка....
Магазин Магазин слајдер Сцена

Сандра Африка сака да сними секс-сцена со Милош Биковиќ (ФОТО)

Васко Спасоски
Познатата српска пејачка Сандра Африка наскоро ќе имаме можност да ја гледаме и како актерка, иако никогаш во живот не стапнала во театар. Пејачката, чија...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Пристигнуваат сосема поинакви „Пирати од Карибите“, еве кој ќе ја има главната улога

Слободен печат
Австралиската актерка Маргот Роби ќе ја има главната улога во новото продолжение на „Пиратите од Карибите“, во филмот во кој ќе доминираат жените, што славната...
Некатегоризирано

Никол Кидман и Кит Урбан повторно во улога на родители: Конечно им се исполни желбата! (ФОТО)

Слободен печат
Според пишувањето на магазинот „Globe“, Никол Кидман и Кит Урбан ќе посвојат момче. По неколку обиди да добијат уште едно биолошко дете со вонтелесно оплодување,...