Том Брејди се сели во „царство“ од 14 милиони долари! (ФОТО+ВИДЕО)

Брејди ќе ја изнајми куќата на бејзбол-супервездата Дерек Џетер, а го чека луксуз од седум спални соби, девет бањи, забавна соба и просторија за билјард.

Како што е веќе познато, Том Брејди се пресели во Тампа Беј, што воедно му донесе и селидба. Тоа не му падна тешко на НФЛ ѕвездата, која изнајми вила од скоро 3.000 илјади квадратни метри.

Интересно е тоа што Брејди потпиша договор во домашни услови во изолација откако и во САД се во сила мерките во борбата против коронавирусот.

Овој огромен дом што личи како „царство“ Брејди се наоѓа на Дејвиските Острови, а таа припаѓа на бејзбол-супервездата Дерек Џетер.

Брејди ќе ја изнајми куќата, а го чека луксуз од седум спални соби, девет бањи, забавна соба и просторија за билјард.

Се разбира, тука се уште базенот и два приватни чамци кои Брејди ќе може да ги „циркулира“ низ Тампа Беј.

Прочитајте и...  Првата жена која ќе игра за машки фудбалски клуб

Вилата вреди околу 14.000.000 милиони долари, а Брејди ја изнајмува за 75.000 долари месечно. Куќата е изградена во 2010 година и Џетер тука живееше таму кратко, а откако се пресели во Мајами, реши да ја изнајми.

Во дресот на Њу Ингланд освои шест шампионски титули и одигра девет Супербол натпревари, а сега во луксот на Флорида ќе ужива со својата избраничка, Жизел Бундшен.

фото: профимедиа
фото: профимедиа
фото: профимедиа
фото: профимедиа
фото: профимедиа

Прочитај повеќе

Ѓоковиќ на Марбеља ги има последните подготовки пред нападот на 18. грен слем титула

Слободен печат

Ќерката на Мурињо е вистинска убавица, ги покажа атрибутите на одморот во Португалија

Слободен печат

Остри мерки во Њујорк: Казни за сите тенисери кои ќе го напуштат „меурот“ на УС Опен

Слободен печат

„Сините“ стана црвени: Ова е најлошиот дрес на Челси во историјата (ФОТО)

Слободен печат

Зинедин Зидан е најдобар тренер во светот, Клоп дури на третото место

Слободен печат

Неверојатниот Дончиќ руши рекорди во НБА (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Фулам е последниот учесник во Премиер лигата (ВИДЕО)

Слободен печат

Феран Торес за 23 милиони евра во Манчестер сити

Слободен печат

Надал нема да ја брани титулата на „УС Опен“

Слободен печат

Руски напаѓач три години во дресот на Шкупи (ФОТО)

Слободен печат

Бразилецот Барбоса е нов играч на Македонија ЃП

Слободен печат

Дефинитивно откажан Мастерс турнирот во Мадрид!

Слободен печат