Tag : том брејди

Останатo Спорт

Њутон е наследникот на Том Брејди во Њу Ингланд

Слободен печат
Њутон потпиша едногодишен договор вреден 7.5 милиони долари со Њу Ингланд патриотс и ќе има тешка задача да го замени легендарниот Том Брејди кој замина...
Останатo Спорт

Том Брејди се сели во „царство“ од 14 милиони долари! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Како што е веќе познато, Том Брејди се пресели во Тампа Беј, што воедно му донесе и селидба. Тоа не му падна тешко на НФЛ...
Останатo Спорт

Брејди по 20 години си замина од Њу Ингланд и потпиша за Тампа Беј

Слободен печат
Том Брејди вчера и официјално ја заврши 20-годишната одисеја со Њу Ингланд притоа освојувајќи дури шест Супербол пехари, а тој стана еден од најдобрите квитербекови...
Забава Магазин

Жизел Бундхен ја намали цената на луксузната вила: Погледнете ја, сега чини САМО 28 милиони фунти!

Слободен печат
Познатата манекенка Жизел Бундхен и нејзиниот сопруг Том Брејди, ја намалија цената на нивната луксузна вила во Бостон. Легендарниот играч на Њу Ингланд Патриотс ја...