21.8 C
Скопје

Tag : нфл

Останатo Спорт

ВИДЕО: Гронковски влезе во Гинисовата книга на рекорди

Слободен печат
Играчот на НФЛ шампионот, Тампа Беј баканирс, Роб Гронковски се запиша во Гинисовата книга на рекорди.  Гронковскиуспеа да фати топка која беше фрлена од дури...
Останатo Спорт

НФЛ играч уби пет лица во САД па изврши самоубиство

Слободен печат
Поранешниот НФЛ играч, Филип Адамс (32) е осомничен за масовно убиство во Рок Хил во Јужна Каролина каде убил пет лица. Жртвите се Роберт Лесли...
Останатo Спорт

Спортските ѕвезди му се поклонија на Брејди

Слободен печат
Том Брејди и со 43. години продолжува да испишува нови страници во историјата не само во НФЛ туку и во спортот воопшто. Неговата седма титула,...
Останатo Спорт

Супербоул 55: Тампа Беј е нов шамион, Брејди е најдобриот во историјата на НФЛ

Слободен печат
Играчите на Тампа Беј баканирс се нови НФЛ шампиони откако во популарниот Супербоул 55, со 31:9 го совладаа минатогодинешниот шампион Канзас сити чифс, а неверојатниот...
Останатo Спорт

Неверојатни бројки околу Супербоул 55: 17 милиони Американци нема да одат на работа, ќе се потрошат 1.3 милијарди долари за пиво

Слободен печат
Вечерва (00:30 ч.) во финалето на Супербоулот кое ќе се игра во Тампа, ќе се сретнат актуелниот шампион Канзас сити чифс и Тампа Беј баканирс...
Останатo Спорт

Супербол спектакл: Шампионот Канзас сити против Том Брејди и Тампа во финалето

Слободен печат
Актуелниот шампион Канзас сити чифс ќе игра во 55. издание на Супербол откако во финалето на Американската конференција го совладаа Бафало билс со 38:24. Патрик...
Останатo Спорт

Нов скандал во НФЛ,  поранешни вработени во Вашингтон редскинс ја обвинија управата за сексуално вознемирување

Слободен печат
Весникот опишува десетина случаи на наводно сексуално вознемирување и вербално злоставување, повикувајќи се на интервјуата со повеќе од 40 сегашни и поранешни вработени во НФЛ...
Останатo Спорт

НФЛ на нозе: Махомс потпиша десетгодишен договор и стана најплатен играч во историјата

Слободен печат
МВП играчот на Суперболот, квотербекот на шампионот Канзас сити чифс, Патрик Махомс, се согласи да потпише нов договор и тоа на наверојатни 10 години со...
Останатo Спорт

Њутон е наследникот на Том Брејди во Њу Ингланд

Слободен печат
Њутон потпиша едногодишен договор вреден 7.5 милиони долари со Њу Ингланд патриотс и ќе има тешка задача да го замени легендарниот Том Брејди кој замина...
Останатo Спорт

Бројни позитивни тестови во американскиот спорт

Слободен печат
Во последните 24 часа, Фудбалската лига (МЛС), Националната фудбалска лига (НФЛ), Националната хокеј лига (НХЛ) и Бејзбол лигата (МЛБ) забележаа случаи на коронавирус. Голферската ПГА...