Tag : нфл

Останатo Спорт

Њутон е наследникот на Том Брејди во Њу Ингланд

Слободен печат
Њутон потпиша едногодишен договор вреден 7.5 милиони долари со Њу Ингланд патриотс и ќе има тешка задача да го замени легендарниот Том Брејди кој замина...
Останатo Спорт

Бројни позитивни тестови во американскиот спорт

Слободен печат
Во последните 24 часа, Фудбалската лига (МЛС), Националната фудбалска лига (НФЛ), Националната хокеј лига (НХЛ) и Бејзбол лигата (МЛБ) забележаа случаи на коронавирус. Голферската ПГА...
Кошарка Спорт

Џордан во животот се плашеше од само една личност

Слободен печат
Документарниот филм „Последниот танц“ го врати Мајкл Џордан во центарот на вниманието на јавноста, а младите кошаркарски фанови имаат можност да проследат дел од мајсториите...
Останатo Спорт

Фаучи: Може да се врати спортот, играчите во хотели, тестирања, празни стадиони..!

Слободен печат
Според долгогодишниот директор на Националниот институт за алергија и заразни болести, Ентони Фаучи, можно е враќањето на спортските натпреварувања во САД оваа година, но само...
Останатo Спорт

Том Брејди се сели во „царство“ од 14 милиони долари! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Како што е веќе познато, Том Брејди се пресели во Тампа Беј, што воедно му донесе и селидба. Тоа не му падна тешко на НФЛ...
Останатo Спорт

Коронавирусот ги топи парите во спортот

Слободен печат
Спортот на глобално ниво бележи огромни финансиски загуби поради кризата предизвикана од коронавирусот.   Само одложувањето на Олимписките игри во Токио го стави организаторот во...
Останатo Спорт

Брејди по 20 години си замина од Њу Ингланд и потпиша за Тампа Беј

Слободен печат
Том Брејди вчера и официјално ја заврши 20-годишната одисеја со Њу Ингланд притоа освојувајќи дури шест Супербол пехари, а тој стана еден од најдобрите квитербекови...
Останатo Спорт

НЕВЕРОЈАТНО: НФЛ коментатор доби плата од 17 милиони долари

Слободен печат
Тони Ромо стана најдоброплатен спортски ТВ аналитичар на сите времиња откако го продолжи договор со телевизијата Си-Би-Ес за годишна плата од неверојатни 17 милиони долари....
Останатo Спорт

Екстремно скапа дремка на „Супербол“! (ВИДЕО)

Слободен печат
Во тек беше само првата четвртина од најголемиот спортски настан во САД на кој голем број на заинтересирани сакаа да присуствуваат. Просечната цена на билетот...
Останатo Спорт

Супербол 54: Спектакл вреден 700 милиони долари 

Слободен печат
Денеска во САД никого не го инетресира политика, опасниот коронавирус кој и се заканува на целата планета не е вест број еден во најмоќната држава,...