Стопете го стомакот за две недели: Почнувајте го секое утро со оваа напивка!

Комбинацијата на овие состојки дава толку моќна напивка што ќе ги стопи сите масни наслаги што ги имате. Се пие секое утро на празен стомак, а по потреба, ако почувствувате глад, можете да ја пиете и помеѓу оброци.

Состојки:

– неколку кругови ананас

– неколку листови свежо нане

– 1 лимон

– парче свеж ѓумбир

– лажиче мед

Приготвување:

Во блендер ставете ананас и ѓумбир, сето тоа изматете го и на крајот исцедете лимон, додајте сечкано нане и засладете со лажиче мед.

Оваа напивка многу брзо ќе го започне процесот на детоксикација, исфрлање вода и согорување масни наслаги.

Ѓумбирот ја зголемува температурата и така согорува масти. Медот има исто дејство на загревање.

Прочитајте и...  Истрагата против Жерар Депардје се повторува поради наводното силување на девојка скоро 50 години помлада од него

Лимонот и нането ја подобруваат брзината на варењето и согоруваат повеќе калории.

Ананасот е пресудна состојка во оваа напивка, бидејќи содржи ензим броелаин, кој поволно дејствува на слабеењето и има антивоспалително дејство, па го елиминира дуењето на стомакот. Фруктозата што ја содржи во својот состав ќе ви ја намали желбата за благо, а со самото тоа ќе ја намалите и количината на внесени калории.

Поврзани вести

Неколку работи кои среќните парови ги прават пред спиење

Слободно време

Ова се 4-те најљубоморни знаци во Зодијакот: Дали сте меѓу нив?

Слободен Печат

ФОТО: Мадона (62) прилепена за ограда се бакнува со своето момче (26)

Слободен печат

АНКЕТА: Кого избраа британците: Кејт Мидлтон го изгуби „тронот“!

Слободен Печат

Нови обвиненија против Рон Џереми, му се заканува казна од 330 години затвор

Слободен печат

4 кујнски апарати кои многу од нас не ги чистат, а се легло на бактерии: Кои се тие?

Слободен Печат

Остави Коментар