Со години ја криеја од јавноста – Ќерката на Моника Белучи „се заканува“ да биде поголема убавица и од мајка си! (ФОТО)

Оние кои соработуваат со неа велат дека таа е вистинска копија на нејзината мајка, па дури и поубава…

Ќерката на славната убавица Моника Белучи и актерот Винсент Касел порасна и веќе започна да заработува како заштитно лице на брендот „Dolce & Gabbana”, чија муза години наназад е всушност нејзината мајка.

Убавата Дева Касел наскоро ќе наполни 16 години (12. септември 2020), а нејзините родители Моника Белучи и Винсент Касел досега не дозволуваа нејзино претерано експонирање во јавноста.

Меѓутоа, убавото лице на оваа тинејџерка отсега се почесто ќе го гледаме, со оглед на тоа дека таа „се заканува“ да стане еден од најбараните модели на денешницата.

Насмеана, природна, ведра, Дева плени и преку фотографиите, а оние кои соработуваат со неа велат дека на нејзиниот шарм тешко може да се одолее.

Прочитајте и...  Сè што треба да знаете за популарната и суперефикасна Кето диета пред да почнете да ја држите!

Погледнете ги нејзините фотографии…

Фото: Инстаграм
Фото: Инстаграм

Фото: Профимедиа
Фото: Профимедиа
Фото: Профимедиа
Фото: профимедиа
Фото: Инстаграм
Фото: Инстаграм

Прочитај повеќе

Јапонската актерка од хорор филмот „Ring“ пронајдена мртва во домот

Слободен печат

Верувал дека душите на мртви Индијанци влегле во него, бил голем заводник, требал да стане филмаџија, но судбина му била музичката сцена!

Слободен печат

Деми Мур се уште влече трауми од „валканите нешта“ на кои ја принудувал поранешниот сопруг Ештон Кучер

Слободен печат

Неуништливата Меги, била прва фотографка на воените фронтови, прва фотографка на „Лајф“ и прв фотограф во светот примен во Советскиот Сојуз

Слободен печат

Здрави и убави – Четири состојки што го отстрануваат целулитот

Слободен печат

Холивудскиот заводник сака само една жена 19 години: Кога таа ќе ме погледне ми се затресуваат колената

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ким Кардашијан е најлошата сестра на светот, објавила ретро фотографија на која само таа изгледа добро (ФОТО)

Слободен печат

Сè што треба да знаете за популарната и суперефикасна Кето диета пред да почнете да ја држите!

Слободен печат

Најлудото интервју во 2020: Српскиот актер Андрија водеше „сериозна дебата“ со свињи (ВИДЕО)

Слободен печат

Како да мирисате како Мадона?

Слободен печат

Веднаш ќе го реши вашиот проблем – Елиминирајте го лошиот здив со овој едноставен трик

Слободен печат

Ако не сте мотивирани за работа, можеби сте осамени – размислете за тоа!

Слободен печат