Tag : моника Белучи

Магазин Магазин слајдер Сцена

Ја нарекувале „грдото пајче“: Погледнете како изгледала Моника Белучи како дете! (ФОТО)

Васко Спасоски
Моника Белучи, италијанската актерка и една од најубавите жени во светот, на 30.09 го прослави својот 56 роденден, но многумина мислат дека таа воопшто не...
Жена Магазин Магазин слајдер Сцена

Несудената правничка која стана секс симбол на филмското платно – Среќен роденден Моника Белучи!

Слободен печат
Преубавата италијанска актерка слави роденден, а фановите дури и денес ги остава без здив со својата убавина. Отсекогаш била претпазлива со естетската хирургија и не...
Жена Магазин Магазин слајдер Сцена

Еднаш дива, засекогаш дива – Безвременската елеганција и минималистичкиот стил на Моника Белучи како модна лекција за сите! (ФОТО)

Слободен печат
Актерката со хипнотизирачка убавина својот стил го донесе до совршенство комбинирајќи гИ минимализмот и елеганцијата на најдобриот можен начин. Моника Белучи не експериментира и никогаш...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Со години ја криеја од јавноста – Ќерката на Моника Белучи „се заканува“ да биде поголема убавица и од мајка си! (ФОТО)

Слободен печат
Оние кои соработуваат со неа велат дека таа е вистинска копија на нејзината мајка, па дури и поубава… Ќерката на славната убавица Моника Белучи и...
Жена Магазин Магазин слајдер

Најубавите мисли од Моника Белучи: Не треба да ги мразите луѓето кои ви завидуваат, тие признаваат дека сте подобри

Слободен печат
Убавината ни е потребна како помош да ја пронајдеме хармонијата, љубовта и смислата во овој хаотичен свет. Харизмата и природната женственост на глумицата Моника Белучи...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Моника Белучи на одмор во Грција: Прошета во фустан кој ова лето нема конкуренција (ФОТО)

Слободен печат
Моника Белучи е на одмор во Грција. Дестинација на италијанската дива е островот Парос на кој ужива во друштво на пријателите. Како што и прилега...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Неприкосновената Моника Белучи од Грција им одржа лекција на жените како треба да изгледаат! (ФОТО)

Васко Спасоски
Италијанската актерка и една од најубавите жени на светот, Моника Белучи (55) е фотографирана како летува во Грција и во таа прилика, како и секогаш...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Моника Белучи и кога носи фустан е посекси од нејзините разголени колешки! (ФОТО)

Васко Спасоски
На Филмскиот фестивал во Таормина, Сицилија, 55-годишната Моника Белучи се појави во бордо фустан и црна чантичка од Долче и Габана. Креацијата со тантела одлично...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Сите ја сакаат новата фризура на Моника Белучи: Познатата актерка сега изгледа 10 години помлада! (ФОТО)

Васко Спасоски
Една од најубавите актерки на сите времиња, Моника Белучи до пред некое време имаше долга коса, а потоа реши да направи голема промена и драстично...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Моника Белучи: Сите живееме во страв, но имам доверба во медицината

Слободен печат
Моника Белучи оваа година ќе го прослави 56-от роденден, но сè уште е на врвот ма листата на најубавите жени во светот. Италијанската глумица која...