Славчо Попоски најавува: Мраз, температури под нула, еве од кога!

Славчо Попоски / Фото: Еспресо.мк

– Денес времето во Македонија ќе биде променливо облачно и СВЕЖО со умерен, долж Повардарието повремено засилен ветер од северен и од северозападен правец. Особено попладне и во вечерните часови ќе има повремен локален дожд. Температурите ќе се искачуваат во интервалот од 15 до 23 степени, вели нашиот метео прогнозер Славчо Попоски.

Во Скопје и околината времето ќе биде променливо облачно и СВЕЖО со умерен, повремено засилен ветер од северен правец. Попладне и навечер ќе има услови за слаб локален дожд. Максималната температура ќе се искачи до околу 17 степени.

Според Попоски, утре претпладне сè уште ќе има нешто повеќе облачност, додека попладне облачноста ќе се намалува и од петок, па за време на викендот ќе имаме стабилно, суво и сончево време со мала локална облачност.

Наутро температурите ќе бидат особено НИСКИ и понекаде ќе се спуштат дури до -1 степен.

Максималните пак, од петок, па за време на викендот…

Целиот текст прочитајте го ТУКА.
Извор: Еспресо.мк.

Видео на денот