• студени утра

Славчо Попоски најавува: Мраз, температури под нула, еве од кога!

– Денес времето во Македонија ќе биде променливо облачно и СВЕЖО со умерен, долж Повардарието повремено засилен ветер од северен и од северозападен правец. Особено попладне и во вечерните часови ќе има повремен локален дожд. Температурите ќе се искачуваат во интервалот од 15 до 23 степени, вели нашиот метео прогнозер Славчо Попоски. Во Скопје и …

Славчо Попоски најавува: Мраз, температури под нула, еве од кога! Read More »