• прогнозира

Славчо Попоски прогнозира: Студено со интензивен дожд, еве точно од кога!

– Денес времето во Македонија ќе биде променливо облачно и ПОСВЕЖО со умерен, а Долж Повардарието повремено засилен ветер од југоисточен правец. Во текот на ноќта од запад ќе се прошируваат врнежи од дожд. Температурите ќе се искачуваат во интервалот од 15 до 23 степени, вели метео прогнозерот Славчо Попоски. ВО СКОПЈЕ И ОКОЛИНАТА ВРЕМЕТО …

Славчо Попоски прогнозира: Студено со интензивен дожд, еве точно од кога! Read More »