Славчо Попоски прогнозира: Пред нас се многу студени утра, еве од кога!

Славчо Попоски / Фото: Еспресо.мк

Денес времето во Македонија ќе биде променливо облачно и ЗНАЧИТЕЛНО ПОСВЕЖО со сончеви периоди. Ќе има услови и за локален краткотраен дожд, а ќе дува и слаб до умерен, а долж Повардарието повремено засилен ветер од северен и од северозападен правец, вели нашиот метео прогнозер Славчо Попоски.

Температурите ќе се искачуваат во интервалот од 22 до 30 степени.

Во Скопје и околината времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со умерен, повремено засилен ветер од северен правец. Попладне и навечер ќе има услови за слаб локален дожд. Максималната температура ќе се искачи до околу 24 степени.

Според Попоски, утре ќе се задржи променливо облачно и уште посвежо време со услови за локален краткотраен дожд, особено попладне и во вечерните часови. Ќе дува умерен, особено долж Повардарието повремено засилен ветер од северен и од северозападен правец.

Од четврток ќе имаме…

Целиот текст прочитајте го ТУКА.
Извор: Еспресо.мк.

Видео на денот