• славчо попоски

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Претежно облачно и ветровито со врнежи

Денес времето во Македонија ќе биде претежно облачно, а особено во западните предели ќе дува умерен, повремено засилен ветер од југозападен правец. Во попладневните и во вечерните часови ќе има врнежи од дожд и снег на планините, вели временската прогноза на Славчо Попоски за Утрински брифинг. Кон крајот на денов и навечер ќе започне да …

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Претежно облачно и ветровито со врнежи Read More »